avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Activitate teddy_dmy

Activitate teddy_dmy

Răspuns la discuția In legatura cu taxa auto 2012
Pilu a scris:

teddy_dmy a scris:

Scrie clar ca la prima transcriere de propietate, dar in cazul meu eu sunt al 3-lea propietar, cel care o cumpara e al 4-lea. masina fiind inamtriculata in 2006,2009 de doua ori si urmeaza anul asta.
Cineva mai spunea pe aici ca de la al 2-lea propietar ai scapat.
Rog o lamurire, nu o parere
Va multumesc.


Am vrut sa-mi mai spun o parere dar ... scuze, vrei o LAMURIRE. Asta o poate face cel mai bine un avocat pe care sa-l platesti si caruia sa-i pretinzi asa ceva, altfel nimeni nu e obligat sa-si spuna nici macar parerea.




Daca erati atent asta am si cerut in cel de al 2-lea post al meu aici, nu vreau sa fiu rautacios dar multi isi dau cu parerea dar nici macar nu retin esenta subiectului discutat.
In fond daca trebuie sa platesti un avocat sa raspunda la o astfel de intrebare, care mai este rostul acestui forum....?
Răspuns la discuția In legatura cu taxa auto 2012
Scrie clar ca la prima transcriere de propietate, dar in cazul meu eu sunt al 3-lea propietar, cel care o cumpara e al 4-lea. masina fiind inamtriculata in 2006,2009 de doua ori si urmeaza anul asta.
Cineva mai spunea pe aici ca de la al 2-lea propietar ai scapat.
Rog o lamurire, nu o parere
Va multumesc.
Răspuns la discuția In legatura cu taxa auto 2012
teddy_dmy a scris:

Rog o pers de competenta juridica sa ma lamureasca in legatura cu intrebarea mea daca se poate
Va multumesc.


nu exista nimeni sa poata raspunde?
Va multumesc
Răspuns la discuția In legatura cu taxa auto 2012
Rog o pers de competenta juridica sa ma lamureasca in legatura cu intrebarea mea daca se poate
Va multumesc.
Răspuns la discuția In legatura cu taxa auto 2012
nu aveam eu cum sa platesc taxa deoarece masina era inmatriculata deja in romania
Buna ziua, am o intrebare. Masina este fabricatie 2005 dar cumparata si inmatriculata in 2006 pe leasing. Dupa terminarea leasingului inmatriculata in 2009 pe firm SRL iar apoi vanduta peste 5 luni cumparata de mine si inmatriculata tot in 2009 pe numele meu. In caz ca o vand cel care o cumpara este obligat sa plateasca taxa de poluare?
Va multumesc.