avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 695 soluții astăzi
Forum Activitate elaparaschiv

Activitate elaparaschiv

Un angajat pensionar pe functie de muncitor cu 4 ore are dreptul la concediu de odihna?
Precizez ca respectiva persoana lucreaza ca personal nedidactic intr-o unitate de invatamant.
Răspuns la discuția Vreau să plec de acasă
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asculta-ti parintii. Daca crezi are dreptate iubitul tau ai rabdare sa faci 18 ani.
Apropo ce faci tu la 14 ani in stainatate?
Răspuns la discuția mostenire
Dar daca unchiul nu are mostenitori?
Discuție mostenire
In arilie anul acesta a murit matusa mea, sora mamei. La 15 iulie a murit varul meu, copilul matusii. La 1 august a murit si unchiul meu. Matusa si unchiul au avut un apartament. Mentionez ca mama este singura sora a matusii, unchii mei nu au mai avut alti copii iar unchiul era singur la parinti. As vrea sa stiu daca mama mea este mostenitoare si daca da ce trebuie facut?
Discuție invatamant
Bună ziua.
Sunt cadru didactic titular la in palat al copiilor. Precizez ca m-am titularizat la acestă instuție în anul 2014 cu art.253. Pe documentul de titularizare scrie că sunt cadru didactic la instituția personalitate juritică, în prezent am ore la o structură a acsteia. Pot să îmi realizaz o parte din norma didactică și la instutușția cu personalitate juritică?
Răspuns la discuția Desfășurare activitate în P.J.
Va rog daca este cineva in masura sa imi raspunda.
Bună ziua.
Sunt cadru didactic titular la in palat al copiilor. Precizez ca m-am titularizat la acestă instuție în anul 2014 cu art.253. Pe documentul de titularizare scrie că sunt cadru didactic la instituția personalitate juritică, în prezent am ore la o structură a acsteia. Pot să îmi realizaz o parte din norma didactică și la instutușția cu personalitate juritică?
Si tie si tuturor care citesc "La multi ani!"
Buna ziua,
Luni am avut un accident usor, fara victime. Cel care m-a tamponat a fost vinovat. A recunoscut vina si a fost de acord sa completam impreuna constatarea amiabila de accident. A doua zi, am luat legatura cu comisarul de daune pentru dechiderea dosarului, iar respectivul conducator auto a spus ca nu se prezinta la constatare si mi-a zis ca Dacia lui o face bucati si o vinde la fier vechi pentru ca nu are ce manca.

Va rog sa imi spuneti care sunt pasi de urmat in cazul in care nu se prezinta la agentul constatator pentru evaluarea daunelor.
Răspuns la discuția Radar
Lucrul acesta am inteles dar sanfiunea in ce consta, imi vine acasa sau trebuie eu sa ma interesez.