Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau să plec de acasă
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau să plec de acasă

Bună ziua ,Sunt o fată pe nume Flori am 14 ani și ași vrea să plec de acasă.Și ca să vă explic mai bine, să înțelegeți dece vreau să plec .Îmi doresc să mă mut la iubitul meu ,În vârsta de 17 ani .Avem 2 ani de relație .Și părinți îl cunosc .Adică a stat în casa mea 5 luni .Cu acordul părinților mei .Dar acum ei nu vor să mă mai lase să fiu cu el .Și eu cu el am luptat din greu pentru relația nostră ca să nu se bage nimeni între noi ,și ca să știți dece nu mai sun  de acord parinți mei cu relația nostra este din cauza că "m-ar învăța la rău prietenul meu " dar eu nu văd nimic rău prin chestiile care mi le spune "Să mă duc cu ai mei in strainatate că o să am o viată mai bună,și o să fiu lângă ei ."Chiar nu observ că mă învața la rau .Ba din contră el mi-a fost mereu alaturi și când eram pe pasul de a face vre-o prostiie el mă certa și îmi zicea cã nu e bine ce fac .Și îmi era mereu alaturi .
 .Așa că ași vrea să plec și să mă mut cu el și cu părinții lui și am uitat să menționez că și părinți lui îmi vor binele.
Puteți vă rog să îmi da-ți un sfat?
Asculta-ti parintii. Daca crezi are dreptate iubitul tau ai rabdare sa faci 18 ani.
Apropo ce faci tu la 14 ani in stainatate?
Pai trebuie sa plec cu pariniti mei ca avem casa acolo .