avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Activitate maryo20012001

Activitate maryo20012001

Răspuns la discuția citat de politie
pai odata ce ma pus procuratura liber si nu am fost propus pentru arestare asta inseamna ca nu au avut probe pentru a ma retine asta stiu dar de ce ma mai cheama politia acum asta e intrebarea si e adevarat sunt nevinovat nu am antecedente penale nu am probleme cu politia
Răspuns la discuția citat de politie
problema este ca eu nu stiu de nici un dosar la parchet acum dosarul se face la politia ilfov
Răspuns la discuția citat de politie
stiti ce nu inteleg eu problema este ca dupa ce mi au dat drumul nu a mai avut nici o treaba m am dus si am ridicat ce mi se oprise de la perchezitize ramanand 4 persoane arestate ulterior eu am auzit vorbinduse ca unul din acei patru sustinea ca eu trebuia sa fiu in locul lui si ca sa facut o confuzie ceea ce nu este adevarat pentru ca la recunoscut din plansa foto si la recunoastere din grup si astazi sotia mea zicandu mi ca trebuia sa i aduca si pe ei,plus ca acest individ a avut audienta cu procuroarea
Răspuns la discuția citat de politie
problema este ca am fost audiat atunci cand sa cerut retinerea mea pe o perioada de 29 de zile iar procurorul nu a propus arestarea mea si m au pus liber iar acum dupa o luna si jumatate aproape 2 mi a venit citatia asta deaia stau nedumerit ce sa fac
Răspuns la discuția citat de politie
va multumesc din suflet pentru sfaturi si ca intelegeti un om la necaz pentru ca nu am venit de placera sa ma plimb in strainatate ci sa muncesc sa mi hranesc familia va urez o seara placuta
Răspuns la discuția citat de politie
da intradevar dar daca este o prezentare de material nu trebuia sa stiu si eu in ce dosar sunt acuzat eu nici macar numar de dosar nu am sau statutul meu in aceea citatie nu se stie nu stiu ce sa cred cred ca e mana la cineva din cei arestati sau nu stiu ce sa cred problema este ca eu nu pot pleca de aici ca imi pierd singura sansa de venit a copilului meu va multumesc
buna ziua am si eu o intrebare in urma cu luni a avut loc o descindere in ilfov la acea data am fost si eu luat de politie si acuzat de anumite fapte pe care nu le am savarsit am fost dus la parchet unde procurorul nu mi a propus arestarea si m au pus liber acum pe data de 15 mi a sosit o citatie sa ma prezint la ilfov fara sa se specifice calitatea pentru care sunt chemat nu are numar de dosar azi a fost sotia si a pus o sa dea o declaratie ca sunt plecat din tara ceea e este adevarat sunt plecat la munca in spania si daca plec am pierdut tot ,sotia mea a intrebat despre ce este vorba si u au spus decat ca este o prezentare de material ma puteti ajuta si pe mine ce pot face va multumesc din suflet
multumesc frumos pentru raspuns o zi buna dumneavoastra si tuturos celor care viziteaza siteul dumneavoastra
buna ziua numele meu este ciobanu marius de curand am primit o citatie acasa de la politie in care se specifica sa ma prezint la o anumita data dar fara sa scrie in ce calitate si nici un numar de dosar ,problema este eu sunt plecat din tara de circa o luna jumatate citatia a fost lasata in poarte fara sa fie inmanata cuiva aceasta fiind gasita de sotia mea ulterior i am spus sotiei sa sune si sa vada despre ce este vorba si sa le explice despre ce eu nu ma aflu in tara si nu pot veni deoarece imi pierd singura sansa de venit .ASTEPT si eu un raspuns va rog mult sa ma indrumati ce trebuie sa fac