avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Activitate mihaelush

Activitate mihaelush

tatal meu are varsta de 65 ani si nu a stiut pana astazi ca parintii lui aveau numele de famile PANDELEA si nu PANDELE asa cum e trecut in certificatul de nastere #-o...parintii lui sunt decedati si trebuie sa faca succesiunea la bunurile ramase,impreuna cu ceilalti frati...imi puteti spune acum ce poate sa faca daca el detine un nume gresit de familie si nu cel pe care il aveau parintii lui?toate actele si bunurile pe care tatal meu le detine sunt pe numele din certificat si acesta ne fiind numele corect..ce e de facut?multumesc
multumesc...foarte amabili,,o zi buna
tatal este plecat in germania si tre sa mergem si noi la el..inainte de plecare am uitat sa facem procura....din lipsa de timp nu poate ajunge la ambasada romaniei....cum pot proceda...multumesc
Răspuns la discuția vaccinarea obligatorie?!
pai nu asa se pune problema.de cand toate persoanele sunt obligate sa isi vaccineze copiii?nu se face diferenta ca e persoana fizica sau juridica,tot oameni suntem indiferent de studii sau statut social.am fost la dr azi si mi-a dat o foaie de la dsp neamt ca sunt din piatra neamt.citeste GH nr.857/2011 www.avocatnet.ro/UserFiles/a...
in ceea ce priveste vaccinarea este foarte periculoasa,in primul rand distruge sistemul imunitar,ei spun ca virusul care il introduc este mort dar nu e adevarat este 50% mort si 50%viu iar facand mai multe vaccinuri se introduc mai multi virusi care pot provoca anomalii foarte garve.toate aceste vaccinuri dauneaza in timp si nici macar nu distrug boala pt care sunt destinate sa o distruga mai grav sa studiat ca cei mai multi fac aceste boli sin cauza vaccinurilor.daca sunteti interesat intrati pe situl asta [ link extern ] .


multumesc pt site dat chiar este ceea ce cautam....poate stiti totusi ceea ce priveste inscrierele la gradinita si la scoala...sunt foarte curioasa....fetita e mica o sa mai treaca ceva timp pana ajunge la gradinita si poate se mai schimba ceva in tara asta pana atunci.multumesc inca odata.


=D> am gasit si ce cautam petru scoala,bun articolul


mai exact cititi art.34 din hgr nr 857/2011 si anume m si r.
am gasit ca fata de aceste prevederi legale,se poate concluziona ca,desi nu se stipuleaza in mod expres obligativitatea vaccinarilor,aceasta rezulta tocmai din obligativitatea supunerii,din partea oricarui cetatean roman............
pai si atunci de ce totusi ne impun amenzi?




EDITAT: copiat aici mesajele consecutive
Răspuns la discuția vaccinarea obligatorie?!
multumesc frumos.dar in ceea ce priveste inscrierea la gradinita sau la scoala stiti ceva?
am decis sa nu imi vaccinez fetita si asta vad ca incepe sa-mi dea dureri de cap in ceea ce priveste legea.au hotarat sa fim amentati cei ce nu vor sa-si vaccineze copii.ne amendeaza de la 5000lei pana la 10000lei persoane fizice si de la 10000lei pana la 15000lei pers juridice.nu am de gand sa platesc nici o amenda este dreptul nostru sa alegem ce facem cu sanatatea noastra si nu sunt de acord in nici un fel cu vaccinele.de ce trebuie sa fim obligati sa facem acest lucru?incalca drepturile omului;trebuie sa fim de acord daca vrem sau nu sa ne administreze orice fel de medicament sau tratament...nu au dreptul sa ne oblige cu nimic...ce se intampla daca ajung in instanta?amenda nu vreau sa o platesc o sa-mi fie data.multumesc anticipat...si nu uitati ca vaccinurile va distruge sanatatea....