avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 144 soluții astăzi
Forum Activitate nico_andre

Activitate nico_andre

da un contract in care nici macar nu se tinea de cuvant, lucram peste 8 ore, in fine important e ca nu vor sa imi deie banii, iar cand leam spus de contract si ca nu am semnat nici un preaviz au zis ca sa nu ii iau eu pe ei cu asa ceva
Chiar ai dreptate, sunt bani aruncati aiurea si nu inteleg pentru ce , oare chiar vor fi recunoscute diplomele pe urma ?
Buna acum o luna jumate am lucrat la un restaurant, leam zis in urma cu cateva zile ca eu nu mai pot lucra la acel loc de munca din cauza salarului si programului. Unul din angajatori a spus ca va vorbi cu celalat deoarece erau 2 persoane care luau decizii. Nu am mai primit nici un raspuns, intre timp a venit unul din ei sa imi zica si sa ma abureasca cu povesti, ca si el a lucrat. in data de 15 decembrie 2011 a fost ultima zis, mau sunat sa vin inca 3 zile iar eu leam zis ca nu ma mai duc. Acum eu astept sa imi dea banii pe zilele in care am lucrat, dar ei au zis ca nu imi da nici un ban numai cand vor ei si o sa ma sune pentru ca eu iam lasat cand au avut nevoie de mine. E corect ca nici dupa o luna jumate sa nu imi deie banii pentru care am lucrat? Cand am lucrat eu a zis ca nu se poate face nimik si nu au cum sa ma plateasca putin mai bine , pentru ca nu au de unde. Iar dupa ce am plecat eu siau adus 3 angajati nu 2 cati eram.
Ce pot sa fac ca sa imi deie banii fara sa vina pe urma cu amenintari pentru ca eu am lucrat pentru banii aia desi nu ii vad