avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 537 soluții astăzi
Forum Activitate mitach

Activitate mitach

Buna ziua.In cazul in care sunt somer am ceva facilitati pentru a-mi face o intreprindere individuala?
Buna seara.Am un prieten care ma tot ameninta la telefon de ceva vreme.Ce pot sa fac?(nu vreau sa-mi schimb nr. de telefon).Va multumesc
Discuție Probleme divort
Buna ziua.Ce se intampla in cazul in care sotul vrea sa intenteze divort,dar sotia nu vrea?
Buna ziua.Am aflat zilele trecute ca o persoana din anturajul meu a facut o cerere la operatorul de telefonie mobila la care sunt abonat,prin care cere sa se trimita factura detaliata pentru numarul meu de telefon la o adresa anume.Avand acces la datele din cartea de identitate a mea si o cunostinta la un magazin partener al operatorului de telefonie mobila,acesta se pare ca a intrat in posesia facturii.Din cate stiu eu nu este prea legal sa iti bagi nasul in facturile altora,si vreau sa va intrb cum sa procedez in continuare.Va multumesc
Buna ziua.In 2005 bunicul meu a decedat.Succesiunea nu a fost facuta inca.As vrea sa va intreb cam la ce sume se ajunge cu o succesiune? Poate imi mai dati un sfat:pentru reinoirea contractelor cu cei de la gaz,electrica,apa etc. este nevoie de proprietar,iar in cazul acesta nu se poate face nici un contract.Tin sa mentionez ca mostenitori sunt bunica mea si mama(care nu mai are nici un frate sau sora).Va multumesc