avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Activitate olyolivia24

Activitate olyolivia24

Divortul este de acord comun...Iar boala mamei este dobandita in timpul casniciei ,a facut un atac cerebral in urma nenorocirilor indurate ideea e ca nu sunt probe mama nu s-a dus niciodata sa faca plangere iar de cand ne-am maturizat noi nu a mai avut curajul sa o bata face doar scandal .Noi ne-am interesat de un divort in instanta dar nu vrea mama noi suntem bine toti iar ea nu vrea decat sa scape de el
Divortul nu este intre mine si sotul meu divortul este intre mama si tatal meu. Este vorba de o casnicie de 33 de ani in care mama eu si fratii mei am avut parte numai de scandaluri si batai.. dupa 33 de ani a venit intr-o seara acasa si a spus ca el si-a gasit pe altcineva si vrea sa divorteze.. mama este nedeplasabila fiind imobilizata la pat. Tata a mers la primarie s-a interesat de acte si pret in schimb noua nu vrea sa ne spuna nimic, spune doar ca ne trebuiesc bani ( pentru taxa de divort starea civila) si atat. Eu nu am timp lucrez de noapte ca ziua sa stau cu bb iar sotul meu sta noaptea cu bb ziua este la serviciu... Va multumesc
Va multumesc frumos pentru raspunsuri!!! Eu am sunat la starea civila dar (cum e la noi la romani) telefoanele ori sunt ocupate ori nu raspunde nimeni .Am pus intrebarea in ideea ca poate cineva stie cat este taxa... mi-e destul de greu sa ajung la starea civila sa ma interesez direct, am un copil mic si merg si la serviciu...Va multumesc
Buna seara!!! Ma intereseaza tare mult taxa de divort la starea civila. Am inteles ca in Bucuresti taxele sunt in functie de sector, am intrat pe site-urile primariilor si ale oficiilor de stare civila si nimeni nu da niciun pret. Ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de aceasta?