avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 384 soluții astăzi
Forum Activitate valentina1977

Activitate valentina1977

Am si eu o intrebare daca nu am facut succesiunea la un apartament persoana care are partea mai mare din ea poate sa o vanda unuia din copii?Ce se poate face ?
BUNA SEARA AM SI EU O PROBLEMA, TATA AMURIT ACUM 2 ANI IAR MAMA CARE A RE 55 ANI NU ARE DREPTUL LA PNSIA DE URMAS DUPA TATA SI AS VREA SA STIU DE CE SI CE SE POATE FACE IN ACEASTA PRIVINTA.MULTUMESC.
Buna seara ,am si eu o problemasi sper sa ma puteti ajuta.Acum 2ani tata care a fost maistru principal in m.a.p.n. a decedat,i urma lui au ramas o vaduva care a beneficiat 6luni de ajutor social cum scria pe aceea hartie.Apoi la varsta de 55 ani au spus sa fac un alt dosar sa poata beneficia de pensia de urmas dupa decedat,dosar care a fost facut in ianuarie 2011 cu o luna inainte sa faca mama 55 ani in februarie dupa spusele lor abia la 55 ani avea dreptul la aceea pensie,decizia a venit la final de martie unde scria ca incepand cu 01.01.2011 avea dreptul la pensia de urmas dupa decedat ,pensie care nu a venit nici in ziua de azi.Am tot dat telefoane la bucuresti la directia pensii militare sect 1,dar nimeni nu a putut sa ma lamureasca cu nimic de ce pensia nu a ajuns,iar in urma cu ceva timp a venit o alta hartie in care eram informati ca de fapt aceea decizie in care se spunea ca are dreptul la pensia de urmas a fost anulata.Imi puteti spune si mie ce sa fac ca nu mi se pare normal ce se intampla si nimeni nu ma lamureste.Multumesc.