avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Activitate puiuanca

Activitate puiuanca

autorizatia construtiei casei a epirat in martie trebuia sa fiu cumva instiintat de primarie printro srisoare?mi-au trimis impozit pe casa si casa nu are acoperis e posibil asa ceva tin sa mentionez ca casa nui locuibula ce ar trebui sa fac?
dupa calculele mele pana in 23 martie 2014 cand ar trebui sa nasc nu o sa am 12 luni lucrate cum va fi cu somajul mil mai acorta in sept cand imi expira contractu la locul de munca?mi se mai acorda indemnizatia?normal 12 luni de munca ar veni in 17 iunie 2014 iar eu trebuie sa nasc in 23 martie
am si io intrebare in data de 17 iunie 2013 m-am angajat pe perioada determinata din data de 17 iunie-17 septembrie 2013 acuma am aflat ca sunt insarcinata in 3 saptamani ce pot sa fac sa iau indemnizatie? ei sunt obligati sami prelungeasca contractu? eu pot sa ma duc sa platesc din urma ca sa am 12 luni lucrate pt a beneficia de indemnizatie datimi un sfat va rog:sorry:
multumesc mult mi-ati fost de mare ajutor
am si eu o nedumerire azi am fost la medicina muncii pt ami rezolva de risc maternal
ma intrebat unde lucrez iam pus ca ei sa imi spuna ca firma la care lucrez eu nu sia renoit contractul cu ei din 2009 am fost diagnosticata cu iminenta de avor fac naveta in frig 20 de km ca sa ajung sa nu pot beneficia de dreptul meu? va rog sa ma ajutati cu un sfat sau o indrumare:(