avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 272 soluții astăzi
Forum Activitate g_viorel

Activitate g_viorel

g_viorel a scris:

va rog sa ne mai ajutati cu niste raspunsuri daca este cineva in masura . Mama mea a primit de la medicul care a operato prima oara 90z ( 3 luni) ingrijiri medicale la a doua operatie a primit 14 zile de ingrijiri medicale iar recuperare fizica 10 zile problema este ca medicul legist nea dat numai 100 de zile din cele 114 zile pe care consideram noi ca trebuia sa le primeasca poate medicul legist sa dea mai putine zile de ingrijiri medicale ? a da si nea amenintat la telefon ca poate ne taie si din astea 100 de zile primite deja . As putea sa ma adresez cuiva cu aceasta problema sa il verifice pe doctor ?


va rog sa ne mai ajutati cu niste raspunsuri daca este cineva in masura . Mama mea a primit de la medicul care a operato prima oara 90z ( 3 luni) ingrijiri medicale la a doua operatie a primit 14 zile de ingrijiri medicale iar recuperare fizica 10 zile problema este ca medicul legist nea dat numai 100 de zile din cele 114 zile pe care consideram noi ca trebuia sa le primeasca poate medicul legist sa dea mai putine zile de ingrijiri medicale ? a da si nea amenintat la telefon ca poate ne taie si din astea 100 de zile primite deja . As putea sa ma adresez cuiva cu aceasta problema sa il verifice pe doctor ?
adica sa mergem la sediu firmei de asigurare ? se procedeaza ca si la o masina ?
politia a venit la spital la ea a dat o declaratie despre accident si acuma cateva zile a sunato politistu care se ocupa de caz si a spus ca se incepe procesul dupa ce merge ultima data la expertiza medical si ca mama mea este parte civila in proces . Dar aici noi iara nu stim ce rol avem sau ce trebuie facut
Buna seara am si eu cateva intrebari sau mai bine zis nelamuriri . Anul trecut pe 31 ian mama mea a fost lovita de o masina pe zebra la culoarea verde pt pietoni de atunci ea a suferit 2 operati plus ca a ramas cu picioru stramb numai prin alte 2 operati poate fi indreptat , de la medicina legala iau dat pana acuma 90 zile ingrijiri medicale si acuma a fost chemata din nou la o supra expertiza (sper ca m-am exprimat corect ) pt ca doar cei de la spital iau dat 90 de zile de concediu medical si nu mai punem cele 2 luni de recuperare fizica pe toata durata aceasta ea si pierdut unul dintre locurile de munca si e si bolnava de neoplasm mamar. Mentionez ca ea acuma are nevoie in permanenta de cineva sa o ajute pt ca nu se mai poate deplasa singura decat cu foarte mare dificultate si nu mai poate cara greutate gen plasa de cumparaturi incarcata sau sa se aplece . Intrebarea mea : Putem obtine ceva de la compania de asigurare ?