avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Activitate ionut_d

Activitate ionut_d

Discuție divort
eu sunt in italia.vreau sa divortez deoarece sotia a parasit domiciuliu si nu mai este de gasit.domiciuliul comun este in tulcea.cineva m.a informat ca pot sa imi iau un avocat si se va termina repede divortul deoarece nu avem copii si nici bunuri de impartit si mai ales ca este un motiv intemeiat pt a se termina usor si repede.este adevarat?dureaza mai mult de 1 luna?sunt ceva luni de cand nu mai stiu de ea.ajutati.ma va rog
Răspuns la discuția divort
si inca ceva.banuiesc ca dupa cartile de identitate se pot trimite in tara la imputerniciti copii legalizate.sau trebuie C.I.?
Răspuns la discuția divort
va multumesc mult.
Răspuns la discuția divort
dar daca venim in tara nu putem sta mai mult de o saptamana si la notar trebuie asteptat 30 de zile dar nu inteleg de ce din moment ce suntem hotarati de comun acord.sau se poate face cumva ca cele 30 de zile sa nu le mai asteptam sa lasam imputernicire cuiva sau???
Discuție divort
buna.am decis de comun acord cu sotia sa divortam,insa amandoi suntem in italia si chiar daca ajungem in tara nu putem sta mai mult de 1 sapt din cauza serviciului.as vrea sa stiu daca imi iau avocat si ma reprezinta el cat ar dura maxim divortul prin tribunal din moment ce sotia nu are cum sa se prezinte.copii nu avem si nici bunuri de impartit.dati.mi va rog un raspuns.