avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 808 soluții astăzi
Forum Activitate marinescumsilvia

Activitate marinescumsilvia

Buna ziua,firma mea a platit concedii medicale (prenatal ,postnatal) la 3 angajate in mai 2008, decembrie2009,si noiembrie 2010,la timpul respectiv contabilul facand cele 3 dosare pentru recuperarea sumelor respective de la CJAS Timis,pana in prezent nu am primit nici o suma .Intrebarea este daca mai pot recupera ceva acum ,si daca da , ce ar trebui sa fac? Multumesc!!
Buna ziua!In legtura cu indemnizatia retroactiv gemeni ,am primit raspuns negativ de la AJPIS Timis.As dori sa ma adresez instantei de judecata incercand sa ma reprezint singura deoarece nu dispun de onorariul care mi s-a cerut(1500 ron).Ar fi o posibilitate sa ma pot reprezenta singura?
Imi cer scuze ca revin,dar nu inteleg ce este cu prescriptia de 3 ani,are rost sa demarez actiunea in instanta?
M-ar interesa daca as putea sa demarez actele pentru indemnizatie retroactiv gemeni,nascuti in 4.05.2008.Nu stiu ce-i cu prescriptia de 3 ani desi eu am o chitanta de onorariu de la un cabinet de avocatura in 21.10.2008,dar am cautat dosarul si cred ca nu s-a depus niciun act,iar cu avocatul respectiv nu mai pot lua legatura deoarece a decedat.Multumesc!