avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 599 soluții astăzi
Forum Activitate dorels

Activitate dorels

Multumesc.
O seara buna.
Incasarile de la persoanele fizice catre persoana juridica, sunt conditionate de un anumit plafon?
Multumesc.
Buna ziua.
Va rog sa imi spuneti si mie daca un contract de comodat se inregistreaza undeva?
Multumesc.
Multumesc
Buna seara. Sunt functionar public suspendat din functie momentan. Va rog sa imi spuneti de ce drepturi beneficiez la momentul repunerii in functie?
Multumesc
Buna ziua.
In urma unei succesiuni am dobandit un teren intravilan categoria curti-constructii, pe care se afla o constructie veche in suprafata de 35 mp. Datorita intemperiilor, aceasta costructie s-a autodemolat.
Va rog sa imi spuneti daca mai trebuie sa platesc impozitul pentru cladiri.
Va multumesc.
Răspuns la discuția Inteprinderile individuale
Multumesc.
In cazul acesta, daca am o constructie cumparata pe Inteprindere Individuala cu obiect de acivitate Lucrari agicole, cum achit impozitul pe cladiri ?
Multumesc !
Buna ziua. Va rog sa imi spuneti si mie daca inteprinderile individuale sunt asimilate persoanelor juridice.
Multumesc.
Răspuns la discuția impozitare retroactiva
MULTUMESC
Buna ziua.
Am un teren dobandit in anul 2009 pe care, din diverse motive, nu l-am declarat la fisc.
Acum doresc sa il vand. Solicitand certificatul fiscal de la serviciul local de impozite si taxe, am facut si declaratia respectiva si am primit o decizie de plata pe o perioada de 5 ani pentru acest teren.
Va rog sa imi spuneti in baza carei legi trebuie sa platesc retroactiv , pentru ca in Lg. 571/2003, privind Codul fiscal, nu am gasit nimic. Multumesc.