avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Activitate andeutza1991

Activitate andeutza1991

Răspuns la discuția Poze trucate
Asta am sa fac dar el nu va fi in tara in momentul in care voi incepe eu. Si cum va afla el cea ce am facut eu? Va fi chemat in tara?
Discuție Poze trucate
Cineva care are multa ura pe mine mi-a trucat pozele si vrea sa le raspandeasca prin tot orasul. Eu momentan nu sunt in tara ce pot face in acest caz? Vrea sa faca in asa fel in cat toti cei care ma cunosc sa creada ca fac alceva in afara tara.Am sanse sa castig daca il dau in judecata?
Răspuns la discuția Executare silita
Da
Buna ziua am si eu o intrebare cine ma poate ajuta..... Parinti mei au avut o datorie la banca. Au fost dati in judecata in anul 2010 in prima intanta au castigat fara a se prezanta si fara avocat. Dupa aceea banca a facut recurs si au castigat. Ieri au venit sa ne puna sechestru pe casa. Daca pana vineri nu achita suma de 5500 de lei. Ce putem face daca nu avem acea suma. Putem semna un contrat prin care ne obligam ca platim acea suma in maxim un an? Ce etse de facut pentru nu a pierde casa? Va rog din suflet sa imi raspudeti si sa ma ajutati cu ceva..... Va multumesc
Toate hainele mele incaltaminte cosmetice. Si din luna noiembrie nu mai locuim amandoi
Buna seara am si eu o intrebare. Am stat trei ani de zile cu un baiat iar cand am plecat de la el nu mi-am luat nimik. Acum fiecare dintre noi are pe alcineva. Vreau s aimi iau toate lucrurile de el si nu vrea sa mi-le dea. Ce pot face in situatia asta? Va rog din suflet sa ma ajutati. Nu am fost casatoriti. Am trit trei ani de zile in concubinaj
Buna seara am 21 de ani am stat cu un baiat trei ani de zile eu lucrez in afara la un restaurant imi lua toti bani iar acum am fugit de la el fara haine fara nimik si acum ma tot hartuieste pe mess pe facebook ma ameninta singura mea solutie a fos sa fug de la el ce pot sa fac ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac
Răspuns la discuția vreau sa ma despart de el
Dar bani nu poate sa imi ceara
Răspuns la discuția vreau sa ma despart de el
Si poate sa imi ceara bani sau ceva de genul asta?
sttau cu un baiat de 2 ani in concubinaj am cumparat multe impreuna. Dar acum nu se mai poate sa traiesti cu o pers ca el. Iar eu vreau sa plec de la el ce pot sa fac daca ma da in judecata ce pird eu? ma intereseaza foarte mult ce pierd eu si ce castiga el. sau daca am sansa sa castig eu