avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 327 soluții astăzi
Forum Activitate violetaflorentina

Activitate violetaflorentina

Drepturile si indatoririle personalului conex sunt aceleasi cu ale personalului auxiliar din cadrul instantelor judecatoresti? Am de sustinut un examen si nu gasesc in Legea 567/2004 drepturile si indatoririle personalului conex. Va multumesc!
Va multumesc!
La un magazin alimentar SRL ,administratorul are voie sa vanda produse? Este obligatoriu sa aiba curs de vanzator?
Multumesc!
Doresc sa infiintez un SRL, cu asociat unic si cu un angajat. Vreau sa stiu daca pot eu sa ma ocup de RU, avand curs de inspector RU de 80 de ore. Va multumesc!
Dupa inmatriculare si dupa autorizarea de functionare, pot eu ca administrator sa ma ocup de ssm avand curs de 80 de ore si de resurse umane (curs de 80 ore)?Dar de psi?
Sunt asociat cu 10%la un srl ce a intrat in procedura de insolventa. Nu am fost si nici nu sunt administrator la firma, nu am semnat nici un act( in afara celor de constituire a firmei) si nu am mai tinut legatura cu ceilalti asociati. Intrebare - daca firma nu mai exista fizic( sediul), nu are bunuri si nu se poate lua legatura cu administratorul, eu sunt pasibil de plata, cu bunurile personale- mobile sau imobile, salariul, etc.???
:( Va multumesc!
Multumesc foarte mult!
Rudele din partea tatalui au impartit mostenirea bunicului fara a ne instiinta si pe noi, nepotii( tatal nostru fiind decedat).Refuza sa ne spuna cat teren a avut bunicul, stim doar localitatea. Cum pot afla aceste date pe cale administrativa?