avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate SAVASTRE

Activitate SAVASTRE

am avut pentru anul 2011, 3 contracte de furnizare produse cu o AUT.CONTR. La 30 dec 2011 s-a facut prelungirea contractelor cu act aditional pina la 31.03 2012. Legea da voie sa se prelungeasca max 4 luni. Acum, inca nu s-au facut licitatiile si AUT. CONTR. vrea sa prelungeasca cu act aditional 1 contract mic ca valoare cu mine, si celelalte 2 contracte mai mari vrea sa incheie contract pentru luna aprilie cu un alt furnizor, care nu a participat niciodata la o licitatie, nu a derulat niciodata un contract de furnizare cu aceasta autoritate. ESTE LEGAL??? care art. din legea achizitiilor permite sau interzice acest fapt. multumesc
Răspuns la discuția LICITATII PUBLICE ON LINE IN SEAP
sunt inregistrata pe seap de mai bine de 2 ani. am catalog de produse pentru cumparare directa prin seap. am deschis citeva anunturi deja postate pe seap de catre alte autoritati contractante, stiu cum se completeaza formularele si caietul de sarcini(am mai participat la astfel de licitatii, dar off line, si nu on-line).Nelamurirea mea , ESTE CA DUPA DESCHIDEREA FORMULARELOR DIN ANUNTUL DE PARTICIPARE, SI COMPLETAREA ACESTORA, NU STIU CUM SE POT TRIMITE, SI UNDE? PE seap, unde?TRIMIT CA UN MAIL? cind am completat catalogul de produse, acolo erau niste icon...., cu salveaza,...publica...a mers. Dar aici, , completez caietul de sarcini, dar cum il trimit, si unde? Am mai intrebat daca trebuie anticipat platit o taxa la SEAP. In instructiuni e o rubrica cu "PARTICIPARI PREPLATITE" de 20 lei +TVA, pentru fiecare participare. La astfel de participari, se refera? sau e vorba despre altveva... Multumesc mult.
am o nelamarurire...sau mai multe: vreau sa particip la o licitatie publica on line . Cine imi trimite documentele de calificare? seap-ul sau autoritatea contractanta? cum anume se incarca aceste documente pe SEAP?trebuie anuntat si trebuie platit la SEAp, pentru a participa la o astfel de licitatie? multumesc