avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Activitate HalatiuMaria

Activitate HalatiuMaria

Răspuns la discuția Fonduri europene
Dar nu inteleg un lucru si va rog sa ma iertati ca nu sunt familiarizata cu aceste proceduri;am inteles ca trebuie sa inregistrez intreprinderea la Registrul Comertului insa nu stiu de ce acte am nevoie si daca se poate inregistra daca nu este construita intrprinderea,deocamdata.Multumesc.
Răspuns la discuția Fonduri europene
Da,avem 28 ani.
Răspuns la discuția Fonduri europene
Mai exact este vorba despre o AF.Impreuna cu sotul meu si parintii lui am vrea sa infiintam aceasta asociatie pentru a fabrica instrumente muzicale,mai exact naiuri si fluiere profesionale si artizanale.Aceasta va fii intr-un mediu urban,terenul apartinandu-mi mie.Precizez ca nu avem mai mult de 3000 euro pentru investitie si mai avem nevoie de 3 utilaje,restul le avem.Investitia de care avem nevoie ar fii un total aproximativ de 50000ron.Mai precizez ca nu stiu nimic despre fonduri europene si cum se acorda nu m-a interesat niciodata,dar acum as vrea sa aflu cum si cat se poate acorda si toate demersurile si nu stiu la cine sa apelez.Experienta in acest domeniu al instrumentelor avem toti patru eu mai putin ,cam 3 ani am lucrat in domeniu dar sotul meu este foarte experimentat in domeniu la fel ca si parintii lui.Eu in schimb am studii superioare ca inginer expert in controlul alimentelor ,dar nu stiu cu ce ma ajuta.Si inca ceva,asociatia nu are nici o vechime pt ca inca nu exista ,doar cu ajutor o putem infiinta.
Buna ziua.As vrea sa infiintez o firma proprie si nu stiu procedurile prin care se pot primi fonduri europene nerambursabile.Ma poate ajuta cineva?
Astia vor sa distruga vietiile oamenilor pana la urma nici nu mai acorda pensie ca ajungi direct la cimitir.Lucrezi 30 ani si nu poti primii nici macar o pensie decenta.Sa le fie rusine ca au furat cat au putut de la noi si inca fura.Bine ca ne lasa cu salarii de nimic ca ne trag la CNAS si la impozite ca abia ramane omul cu bani de paine.Rusine sa le fie!HOTII!
Buna.Soacra mea este nascuta in martie 1954 si are 30 ani lucrati fara concedii.daca ar vrea sa se pensioneze la cerere ar fii penalizata?si daca da cu cat la suta?multumesc