avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Activitate vlsanna

Activitate vlsanna

Răspuns la discuția Deconectare fãrã preaviz
Multumesc. Am făcut întocmai.
Bună ziua! Ieri mi s-a întâmplat un lucru extrem de neplăcut: am fost deconectat de la rețeaua electrică. E adevărat că aveam o factură neplătită care depășise data scadentă, dar nu primisem preavizul, cum știu că e normal. Ironia e că tocmai plecam să plătesc factura când a venit să ne taie curentul . Domnul nu a vrut să mă înțeleagă că nu am primit preavizul și că mă duceam să plătesc exact în aceeași zi, și nu m-am mai contrazis cu el, zicându-mi că nu se poate și ne-a deconectat. Am plătit atunci factura, am fost la sediu și am confirmat plata, iar după câteva ore a venit domnul și ne-a reconectat, spunându-mi că trebuie să-mi vină o factură în jur de 280 lei pentru deconectare și reconectare.Am fost azi la postă să văd ce s-a întâmplat cu preavizul, deoarece cei de la CEZ sustineau că l-au trimis. Doamna de la poștă azi mi-a dat plicul, zicându-mi că a venit ieri și a pus în fața mea ștampila pe plic cu data de ieri. Data plecării din București e 22.03. Ce pot să fac, pt că nu mi se pare corect să plătesc factura de deconectare și reconectare, eu primind preavizul azi. Domnul care mi-a tăiat curentul nu a procedat la fel cu toti clienții care erau în situația mea, eu știind 2 cazuri concrete. Vă mulțumesc și sper să mă ajutați.:(