avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 575 soluții astăzi
Forum Activitate scania530

Activitate scania530

Buna ziua ! Pe scurt va explic despre ce este vorba,am incarcat un tir de lemn pe care urma sa-l platesc a 2a zi deoarece nu aveam decit forinti la mine,de comun acord cu propietarul lemnului am stabilit ca sa-mi de-a avizul a 2 zi cind vin cu Ron. Doar ca el nu a incarcat tirul asa cum ne-am inteles adica 45 metri steri si mai avea sa-mi dea o diferenta de 300 ron de la un alt transport ce l-am efectuat pt el.
In conditiile acestea i-am solicitat sa-mi dea diferenta de lemn si suma restanta si eu o sa-i platesc lemnul adica 5000 ron cum ne-am inteles.Binenteles nu a fost de acord,eu m-am dus la Politie sa le explic ce sa intimplat si ca nu pot sa tin tirul incarcat pt ca eu am curse de efectuat,acestia au spus ca nu au ce sa-mi faca sa ma descurc. Dupa o saptamina propietarul lemnului sa dus la politie si m-a reclamat pt furt. M-a sunat politistul din loc respectiva si i-am explicat cum stau lucruriile si ca dau oricind o declaratie cum sa intimplat dar ca nu poate fi nici vorba de furt deasemenea cu mine era si soferul meu care stia de intelegerea noastra.
Intrebarea mea este ce ese poate face in conditiile date , eu am sa vind lemnul pt ca trebuie sa eliberez camionul.
Buna ziua ,intrebarea mea este daca pe firma care o am in Romania,pot deschide un punct de lucru in Ungaria,si daca se poate care ar fi procedura.


Buna ziua! Mi-am manifestat dorinta de a rezilia contractul la telef. cu operatorul [editat] in data de 23.01.12 cerere scrisa + C.I trimisa pe adresa care mi-au indicato,+ telefonic am vb cu un operator care mi-a zis ca o sa fiu sunat in 15 zile sa confirm. Mentionez ca a trecut perioada de contract .Au trecut 60 de zile si tot nu mi-au suspendat abonamentul(rezilieze contr.) binenteles ca platesc in continuare abonamentul.
Intrebarea mea este ce sanse as avea daca intentez un proces?

In speranta unui raspuns ,va multumesc anticipat

[editat - este interzisa postarea numelor societatilor comerciale]