avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 708 soluții astăzi
Forum Activitate albis

Activitate albis

Răspuns la discuția Depuneri numerar
Va multumesc pentru raspuns si imi cer scuze ca am raspuns mai greu.
1.Sunt angajati ai societatii sau colaboratori si folosesc pentru a lua mai departe materiale, combustibil, etc.
2.Sunt si persoane juridice uneori si atunci trec nr de factura platita, si persoane fizice angajati ai societatii care au nevoie la randul lor de diverse materiale, combustibil, etc.
3.Am incercat la banci sa explic acest lucru dar indiferent cum ar fi tot eu apar ca depunator, doar la explicatii pot trece detalii.

Am o imputernicire din partea societatii. De gestionat nu stiu, doar dau mai departe aceste hartii la contabilitate.

Va mutumesc frumos.
Buna ziua,

am dorit sa postez undeva unde poate s-ar portivi mai bine ca si continut, insa va rog sa-mi permiteti o intrebare daca este posibil : chiar daca la firma unde sunt functia mea este de sofer, eu ma ocup si de partea de retrageri si depuneri bancare. Spre exemplu, retrag 5000 lei, merg sa cumpar div. produse de unde iau chitanta, dau numerar la terti si acestia imi semneaza pe o foaie justificativa sau depun la terti in contul personal pentru a cumpara acestia la randul lor diverse materiale, combustibil etc. Depunerea bancara o fac la banca unde respectiva persoana are contul, de pe persoana fizica. Toate aceste hartii si chitante le aduc la sfarsit de zi la contabilitate. Deoarece nu cunosc, va rog sa-mi spuneti daca fac ceva gresit, la nivelul meu.