avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 494 soluții astăzi
Forum Activitate Mikibey

Activitate Mikibey

Bun,asta am inteles,dar aceasta asociatie nu foloseste fondurile obtinute pentru nici una din cauzele mentionate mai sus,in acest caz ce masuri se pot lua?
Si vreau sa stiu daca este vreo cale prin care pot sa scap de aceste penalitati,am citit pe internet despre o anumita lege care te poate scuti de penalitati daca ai un venit mai mic de 10 milioane pe membru de familie,aceasta lege a fost aprobata?
Buna ziua,am si io o intrebare legata de legea penalitatilor la intretinere.
Locuiesc intr-un bloc unde sunt 5 restantieri,pentalitatile noastre au ajuns egale cu suma de plata.
De fiecare data cand platim ni se elibereaza o factura in care este mentionata penalitatea pe anul trecut si nu luna in curs.
Mentionez ca blocul nu are nici o restanta la nici o companie,dupa spusele administratorului,iar fondurile obtinute din aceasta penalitate nu sunt folosite pentru renovarile blocului sau pentru adaugarea unor noi facilitati (pentru asta ni se cer bani suplimentar (2 milioane etc..) )
Asi dori sa stiu si io daca mai am vreo posibilitate sa scap de penalitati,exista vreo lege a scutirii de aceste penalitati?(mentionez ca am sub 10 milioane venitul pe membru de familie).

Daca se poate asi dori sa imi aratati si un link catre acea lege sau o pagina unde pot gasi acea lege.