avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 472 soluții astăzi
Forum Activitate gabriel_gabel

Activitate gabriel_gabel

Răspuns la discuția solutie la problema inundatie ?
multumesc frumos pentru raspunsul promt
Răspuns la discuția solutie la problema inundatie ?
Multumesc frumos pentru raspun , eu detin o asiguare de locuinta dar doresc si daune materiale si morale pentru stresul provocat in 5 ani .......din simplul motiv ca este un nesimtit...
Buna ziua , locuiesc la bloc , vecinul de deasupra de la mansarda ma inunda din 2007 , cu bun simt si respect l-am atentionat de nenumarate ori asupra problemei dar fara nici un rezultat , am poze si martori din 2007 pana in prezent 2012 cu petele de apa pe tavan , in 2010 am chemat Presedintele Asoctiatie de Propietari si un martor cu care am completat un proces verbal de constatare a celor de mai sus , vecinul de la mansarada a primit din partea mea o notificare facuta de un jurist pentru a ne concilia, nu l-ammai vazut pana in 2011.
In ianuarie 2011 a venit cu un zugrav la mine in casa unde a afirmat ca el si-a remediat defectiunea la cada de dus ( este martor care poate confirma acestea) , am cazut de acord asupra reparatiilor in apartamentul meu, daca am vazut ca nu mai apare, am trecut cu vederea si am renovat eu cu buna credinta ca dansul a remediat problema la el in apartamnet , ghinion am fost inundat din nou 09/04/2012 .
Doresc sa stiu daca am castig de cauza in ideea unui procesc?
Daca pozele facute de mine se iau ca si proba?
Daca necesita expertixa tehnica , tiinad cont ca este renovat?
Daca pot cere daune materiale si morale , si pana la ce suma tiinad cont ca sotia aproape era sa faca infarct acum cand a vazut ca ne-a inundat din nou iar eu am diabet si suntem tineri amandoi 29 ani ?