avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 512 soluții astăzi
Forum Activitate lorecriss

Activitate lorecriss

Discuție Taxa auto
Buna.As avea si eu o intrebare.Nu prea vb cu avocata mea,din motiv ca eu nu sunt in tara,dar mi-am verificat dosarul si am vazut ca imi admite cererea iar apoi finantele au facut recurs.Intrebarea mea este:O sa pierd daca ei fac acest recurs?Multumesc.
Răspuns la discuția Cununie civila
Daca se poate,de ce nu:)).......glumeam...Din cate am inteles actele se depun cu 10 zile inainte de cununie.Iar eu pt ca sunt plecata din tara,din cauza jobului nu pot ajunge la timp ca sa depun aceste acte.Cine ma poate ajuta cu niste raspunsuri! i-AS fi recunoscatoare.Ar putea depune altcineva actele pt mine?Prin procura?Multumesc
Discuție Cununie civila
Buna ziua.As dori sa stiu daca se poate face o imputernicire la notar pe mama,ca sa imi depuna ea actele pt cununia civila?Ar accepta primaria asa ceva?Multumesc mult
Discuție TAXA DE POLUARE
Buna seara.As avea si eu o intrebare,daca se poate....Dupa cat timp iti primesti banii inapoi,din moment ce ti-a venit decizia de la tribunal acasa?Ce ar trebui sa fac mai departe?si cat mai dureaza?multumesc.
Buna seara! Imi poate spune cineva ce se intampla mai departe:Dupa 1 an de zile,in sfarsit mi s-a admis cauza.Adica o sa imi recuperez banii.Am avut ultimul proces in data de 5 luna asta....As dori sa stiu cum imi primesc banii?PRoblema e ca nu sunt in tara,ca sa ridic banii...as dori sa stiu ce se poate face!Am inteles ca trebuie sa imi vina ceva rezultat prin posta....dar nu stiu exact....Imi poate spune cineva mai multe?Multumesc mult!
Dar cred ca o sa dureze foarte mult.nu?
Buna ! Am sentinta pe 15 iunie,pt recuperarea taxei de poluare! As dori sa stiu ce se poate intampla mai departe?Adica daca se va face recurs,as dori sa stiu cat dureaza recursul si ce se va intampla dupa?Multumesc.
Discuție TAXA DE POLUARE
Buna! Imi poate spune cineva cam in cat timp,aproximativ,se poate recupera taxa de poluare?Multumesc.
Discuție TAXA DE POLUARE
Buna ziua! Am auzit ca se poate prin instanta sa nu mai platesti taxa de poluare! Imi poate spune cineva daca este adevarat?Iar daca se poate,care sunt primi pasii???Multumesc.
"NOUA LEGE?" Care a inceput la data de?Multumesc.