avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Activitate maricica25

Activitate maricica25

anul trecut colega noastra de la contabilitate a promovat studiile superioare iar apoi prin examen a ocupat functia de inspector asistent cu clasa de salarizare 52 ,inca doua colege au absolvit studiile superioare in aceleasi conditii si vechime dar au clasele de salarizare 35 si 36 va rog sa -mi spuneti cum se calculeaza clasele de salarizare si daca este corect cum s-a procedat statul de funcii venind la contabilitate fara semnatura primarului sau dispozita de marire a salarului
sunt functionar public de executie am peste 30 ani vechime in anul 2011 am absolvit facultatea cu diploma de licenta ,in luna septembrie 2011 am fost promovata ca inspector si am fost incadrata cu clasa 36,gradatia 5 cu o retributie de 994lei in luna august 2012 dupa ultima marire de salari ,va rog sa-mi spuneti daca este corect cum am fost incadrata.?


va multumesc
Răspuns la discuția ADEVERINTA GRUPA A 2 A
maricica25 a scris:

Cine elibereaza adeverinta pentru gupa a2 a de munca in cazul in carea unitatea a intrat in insolventa ,in cazul AGROMEC-urilor fostele SMA-uri unde au ajuns arhivele
va multumesc am intrebat si m-a trimis la registul comertului nu prea inteleg


la codul fiscal 264/2003
am lucrat pina in data 10 mai dupa care m-am suspendat mi-sa platit doar 6 zile este corect
Cine elibereaza adeverinta pentru gupa a2 a de munca in cazul in carea unitatea a intrat in insolventa ,in cazul AGROMEC-urilor fostele SMA-uri unde au ajuns arhivele
va multumesc
am cistigat mandatul de consilier local ce trebuie sa fac in cazul in care eu sunt functionar public suspendat cum ar fi corect sa procedez in acest caz actualul primar reales face presuni pentru a-l sustine in vederea alegerii viceprimarului
Discuție alegeri locale
incompatbilitate functionar public si ales local
de ce unele primarii au primit bani pentru incalzirea cu lemne a populatiei pentru luna noiembrie 2011 si altele nu
va multumesc
daca esti functionar public si candidez la functia de primar pe listele unui partid, ai depus dosarul cu candidatura la sectia de votare ,ai solicitat suspendarea din functie dar presedintele nu a afistat lista cu candidatura este corect asa?