avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate Clauditza8686

Activitate Clauditza8686

Daca nu va taia fierul beton sapand cu dalta se mai modifica structura blocului?


Răspuns la discuția Educatie
Cum sa fac sa poata beneficia si fetita mea?
Răspuns la discuția Educatie
Pot si eu beneficia de cei 500 euro???? Eu sunt in maternitate iar sotul lucreaza ca muncitor?????
Discuție Educatie

Buna ziua. Am si eu o intrebare este adevarat ca se acorda tuturor copiilor un sprijinul de stat pentru educatie prin acordarea sumei reprezentand echivalentul in lei a 500 euro se acorda tuturor copiilor??? Am o fetita nascuta in 19.09.2011, sotul meu lucreaza, iar eu sunt in maternitate este adevarat ca pot beneficia si eu de acesti bani???? Si daca da cum trebuie sa procedez???



Răspuns la discuția mostenire
Atunci jumatatea de casa care apartine parintelui supravietuitor poate sa o predea doar unuia dintre copii?????

Si partea din jumatatea ce a fost impartita dupa decesul primului parinte poate sa o predea unuia dintre ei ?????
Răspuns la discuția mostenire
Parintele supravietuitor vrea sa treaca toata casa pe unul din copii poate?????
Discuție mostenire
Am si eu o intrebare pentru un prieten!
Daca sunt doi frati, casa e trecuta pe parinti, in cazul decesului unuia dintre parinti Doamne fereste, iar parintele care ramane doreste sa predea unuia din fii (ex. fiul B)casa ii ramane in totalitate fiului B????
Va multumesc mult pentru raspunsuri!
La primul copil nu e valabila legea tatalui cu o luna???
Deci nu trebuie sa anunt de acum la firma unde am lucrat? Si mai am o intrebare tatal are dreptul si el la o luna la cel deal doilea copil? Si daca da cand poate lua aceea luna? Poate sa ia ccc o luna, cu o luna inainte ca cel deal doilea copil sa faca 2 ani adica la 1an si 11 luni??? La primul copil nu are acest drept nui asa?