avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate crystina21

Activitate crystina21

Răspuns la discuția imi vreau copilul inapoi
buna seara doamna avocat gabriela toate aceste lucruri le stiu chiar de la sora lui.cand venea la servici deseori imi spunea ca fetita sta singura in casa si se joaca si dintr-o data incepe sa planga fara sa i se intample absolut nimic sau sa ii zica cineva ceva,sa o certe.ei evita sa vorbeasca despre mine ca nu cumva sa auda ea
Răspuns la discuția imi vreau copilul inapoi
cum poate un parinte,un tata care isi iubeste atat copilul sa il tina departe de mama lui?prin intermediul ei,el gaseste o cale de razbunare, nu numai k sufar eu dar si ea sufera in momentele cand isi aduce aminte de mine.asa ca d-le martonze pentru el nu conteaza sa tina legatura cu mine ci sa sufar eu cat mai mult posibil.va multumesc pentru intelegere
Răspuns la discuția imi vreau copilul inapoi
buna seara,ce sfaturi imi dati,ce pot sa fac sa am mai multe sanse de a castiga procesul?
nu este deloc asa cum a zis d-l Martonze ca tatal fetitei vrea sa tinem legatura prin intermediul ei ba dimpotriva incearca sa imi faca cat mai mult rau,sa ma distruga fiindca stie ca singurul lucru care imi face ft rau este sa stau departe de fetita mea.
Răspuns la discuția imi vreau copilul inapoi
buna ziua imi puteti spune va rog ce conditii impune legea pentru cresterea si educarea unui copil de numai 5 anisori?ca mama nu i-as face rau intentionat niciodata!va multumesc

[editat scris cu majuscule]
Răspuns la discuția imi vreau copilul inapoi
va multumesc pentru raspunsurile d-voastra,fetita are numai 5 anisori pe care ii i plineste acum pe 17 mai.problemele au inceput intre noi de cand am auzit ca el avea pe altcineva si eu am plecat de acasa.
Răspuns la discuția imi vreau copilul inapoi
multumesc pentru raspunsurile d-voastra acolo la fostul meu sot are de asemenea 2 camere si o bucatarie in care locuiesc si parintii lui si sora lui mai mica!deci in concluzie sunt 5 persoane in 2 camere.ce conditii trbuie sa ii ofer sa o pot avea din nou langa mine?multumesc?
buna ziua,nu mi-am mai vazut fetita de un an de zile de cand s-a terminat procesul de divort.acum as vrea sa redeschid un proces pentru custodia ei.este vreo problema ca locuiesc cu prietenul meu cu chirie intr-o garsoniera?mentionez ca acesta a fost singurul motivpentru care nu mi-a fost acordata custodia,desi fostul sot nu lucra si nici macar nu are el locuinta prsonala,ci locuieste cu parintii,fara sa fie angajat declarand ca mama lui e tanara si poate sa il ajute in cresterea fetitei!multumesc si astept raspunsurile d-voastra!
Răspuns la discuția Pensie Alimentara
parerea mea este ca daca tu o sa ai 18 ani nu o sa mai ai dreptul la pensie ,in cazul in care urmezi o facultate vei avea dreptul la pensie pana la terminarea studiilor
Răspuns la discuția pensie alimentara
acum sunt angajata si am un salariu de 500ron si pensie de 150ron daca as incepe sa platesc cat pot pana ajung la zi ar fi vreo problema? multumesc

deci in momentul de fata am de plata 1050ron, daca achit pensia si redeschid un proces ce sanse am sa-mi iau copilul daca stau cu chirie, fiindca motibul era ca stau in chirie si am pe alcineva
ce se intampla in cazul in care nu am platit pensia alimentara de 7 luni ,am fost obligata la plata pensiei de 150ron lunar, am platit doar 4 luni si pe urma nu am mai reusit sa o platesc in decizia judecatoreasca nu este mentionat ca pot sa-mi vad copilul pe care nu l-am vazut de la divort adica 1 an