avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Activitate lumi1602

Activitate lumi1602

Buna ziua.
Am facut o cerere pt. reconstituirea dreptului de proprietate a unui teren agricol in data de 07.09.2012 si nu am primit nici un raspuns de la Primarie.
La Primarie tot am dat telefon si am mers si personal si ne tot amana cu raspunsul.
Ce trebuie sa facem, unde trebuie sa ne adresam?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Revendicare mostenire pamant
Cererea am formulat-o in aprilie 2012, deoarece anul acesta a reusit sa gaseasca pamantul respectiv la Arhivele nat.
Acel pamant exista la primaria din comuna respectiva, dar primarul nu a vrut sa il dea, nu stiu de ce?
Din anul 2000 a facut prima cerere, i sa zis ca exista pamantul, dar nu a vrut sa il dea.
Răspuns la discuția Revendicare mostenire pamant
Nu a primis nici un raspuns scris.
Primaria din comuna respectiva nu cred ca a trimis actele la Prefectura judetului.
Daca trimetea primea raspuns de la Prefectura.
Buna seara.
Mama mea are mostenire din partea bunicii 4,5 ha teren agricol in comuna X, pt. care are act de la Arhivele nationale.
Mama a depus toate actele pt. punerea in posesie a pamantului in comuna X, iar primarul de acolo nu vrea sa o puna in posesie spunand ca nu mai are teren agricol.
Va rog sa imi spuneti si mie ce putem face?
Va multumesc.
Răspuns la discuția Radiere firma
Multumesc si inteleg ce mi-ati spus.
Pe firma nu am nici un bun, a fost mag. de produse naturiste.
Am auzit ca radierea costa in jur de 700 ron.
Eu de unde sa iau acesti bani daca am pensie de 400 ron?
Ce se intampla daca nu am posibilitate financiara sa radiez?
Va multumesc.
Discuție Radiere firma
Am avut un magazin si am suspendat activitatea acum 2 ani.
Am primit de la finante Regimul derogatoriu pt. 3 ani.
Ca atare nu am datorii la stat.
Mentionez ca m-am pensionat anul trecut de boala si pensia nu imi permite sa dau bani pt. radiere.
Cum trebuie sa procedez? Se radiaza automat dupa 3 ani?
Sau daca nu imi permit sa radiez ce se poate intampla?
Buna ziua,
Sunt o persoana in cautarea unui loc de munca de 2 ani de zile. Nu am avut nici somaj si vreau sa stiu daca pot beneficia de ajutor social, deoarece se pune problema din ce bani sa traiesc?
Eu stau cu parintii, care sunt pensionari.
Nu din vina mea nu imi gasesc job, eu avand si o facultate la activ.
Va multumesc.