avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 166 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters252762

Activitate ContSters252762

am inteles, va multumesc frumos...o seara placuta
va salut cu respect
in urma cu aproximativ un an de zile am avut un accident soldat cu decesul unei persoane care a traversat strada printr-un loc nepermis si fara a se asigura; in urma expertizei facuta de catre politie si expert la fata locului s-a dovedit total nevinovatia mea,vinovata fiind partea decedata; Intrebarea mea este urmatoarea: Dupa ce a ajuns rezultatul la politie de la expert, cat timp trebuie sa pastreze politia dosarul pana sa il duca la procuratura, pt ca au trecut aproximativ 4 luni si dosarul este inca la politie..... Va multumesc
Răspuns la discuția Accident soldat cu deces
va multumesc enorm
Răspuns la discuția Accident soldat cu deces
va salut, revin cu o noua intrebare catre dumneavoastra: daca prin absurd sa ziceam ca am depasit viteza maxima legala cu 10 km/h, ceea ce nu cred,as fi direct vinovat????
Si inca o nelamurire: conduceam masina fratelui meu care avea asigurare obligatorie valabila si sa ziceam ca as fi vinovat si ar cere despagubiri, asigurarea le acopera daca nu era pe numele meu,nici masina si nici asigurarea???
Va multumesc
Răspuns la discuția Accident soldat cu deces
va multumesc enorm!
Răspuns la discuția Accident soldat cu deces
va multumesc foarte mult,mi-ati fost de mare ajutor, experienta se pare ca isi spune cuvantul, as mai avea o intrebare: partea vatamata poate obtine daune materiale de pe urma asigurarii???? Va multumesc
Răspuns la discuția Accident soldat cu deces
Am participat si eu la expertiza....vreau sa zic ca numai expertiza nu a fost acolo....toti ziceau ce vroiau.... Tin sa mentionez ca tractorul a fost mutat cativa metrii in spate dupa producerea accidentului,inainte de sosirea echipajului de politie si a salvarii. M-a poate afecta cumva acest lucru??
Răspuns la discuția Accident soldat cu deces
acum 2 zile am fost chemat la politie in vederea expertizei, nu mi-au dat voie sa merg eu cu un expert deoarece au zis k au expertul politiei pe care l-am si platit cu suma de 1100 ron si expertiza s-a efectuat in sediul politiei cu familia mea si familia decedatei,mi s-a spus ca, daca nu imi convine rezultatul peste 30 zile pot cere contraexpertiza,pe care o sa o platesc din nou, ce ar trebui sa fac in acest moment??? in urma discutiilor private cu unele persoane am inteles k incearca sa ma scoata cumva vinovat pt a cere despagubiri de la asigurarea auto??? ce pot face??? multumesc
va salut
sunt nou pe acest site; am si eu o mare problema: in urma cu cateva luni am avut un accident pe un drum local; veneam cu masina de la tara si am lovit o batranica care trecea strada prin fata unui tractor oprit si printr-un loc nepermis;am acrosat-o cu partea dreapta a masinii mai exact cu oglinda si marginea de jos a parbrizului in care a dat cu capul,tin sa mentionez ca nu bausem alcool fapt dovedit prin probe de sange si aparatul etilotest, si nu aveam nici mai mult de 45 km/h. Dupa cateva zile la spital batranica a decedat din cauza unui accident vascular la cap din cauza accidentului....ce credeti ca se poate intampla??? Vinovatul sunt eu??? E culpa comuna??? VA MULTUMESC !!!