avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 518 soluții astăzi
Forum Activitate ligia_carmen

Activitate ligia_carmen

Răspuns la discuția pensie alimentara
Multumesc mult
Răspuns la discuția pensie alimentara
Daca se inscrie la a doua facultate in intervalul de varsta 24-26 ani mai beneficiaza de pensie alimentara?
Răspuns la discuția pensie alimentara
Daca se inscrie la a doua facultate in intervalul de varsta 24-26 ani mai beneficiaza de pensie alimentara?
Răspuns la discuția pensie alimentara
Daca se inscrie la a doua facultate in intervalul de varsta 24-26 ani mai beneficiaza de pensie alimentara?
Răspuns la discuția pensie alimentara
Dar daca se mai inscrie la a doua facultate?
Buna ziua,
As dori sa stiu daca se mai plateste pensie alimentara pana la 26 de ani daca copilul a absolvit facultatea si masterul la vasta de 24 de ani. In cazul in care s-a angajat cum pot afla?
Răspuns la discuția deschidere succesiune
Multumesc.

Suntem doua surori. Tatal noastru a decedat acum 20 de ani. La acea data am facut succesiune, fiind mostenitori impreuna cu mama. Anul acesta a murit si mama. In masa succesorala este o casa. Sora mea vrea sa renunte la mostenire in favoarea mea. Copilul ei ar putea avea pretentii la mostenire?
Buna ziua,
Unchiul meu a decedat. A lucrat 20 in sistemul bugetar si apoi inca vreo 20 de ani ca avocat. Era pensionar si avea pensie atat din sistemul public ( aprox 2200lei) cat si de la avocati( 1400 lei). Sotia lui este pensionara si are o pensie de 1030 lei. La ce pensie de urmas ar avea dreptul?