avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 433 soluții astăzi
Forum Activitate dinu_oan

Activitate dinu_oan

Răspuns la discuția aplicare lege pensii
multumesc mult pentru inforatie;
va doresc multa sanatate si tot ce va doriti!
cu respect,
Constantin
Buna ziua tuturor!
Pe cartea de munca am trecuta o perioada de 8 ani si 11 luni, lucrati in conditii deosebite conform art.19 din legea 19/2000, a art.10 din HG. 261/2001 si a unei decizii interne a angajatorului.
1) As vrea sa stiu ce perioada de cotizare suplimentara se adauga si ce perioada de scadere a varstei de pensionare am dreptul.
2) In cazul in care pot sa mai lucrez dupa pensionare cum se face cumulul pensiei cu salariu.
Va multumesc anticipat,
Constantin
Răspuns la discuția amenzi rovinieta
Da, tine de Calimanesti.Dimineata merg sa sa gasesc pe cineva la tribunal pentru introducerea actiunii. Multumesc mult pentru informatii; va doresc numai bine dumneavoastra si celor dragi.
cu stima,
Dinu
Răspuns la discuția amenzi rovinieta
Sunt din Voineasa, Valcea, tribunalul teritorial este la Brezoi iar camera de citire este la Seaca, o localitate intre Calimanesi si Rm Valcea

inca nu le-am achitat
Răspuns la discuția amenzi rovinieta
Multumesc pentru informare.Amenzile au venit azi 24.05.2012,pentru primele 15 zile ale lunii trecute, prin documente generate si semnate electronic,iar eu inainte de a veni amenzile am achitat rovinieta.Ce sanse am?
Am incurcat data de plata a rovinietei si am circulat o luna de zile fara taxa de drumuri.
Drept consecinta am primit 4 amenzi deodata si probabil ca mai vin vreo 3 sau 4
rog pe cineva sa ma sfatuiasca daca pot sa mai fac ceva pentru anulare.
Cu respect , Dinu