Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenzi rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenzi rovinieta

Am incurcat data de plata a rovinietei si am circulat o luna de zile fara taxa de drumuri.
Drept consecinta am primit 4 amenzi deodata si probabil ca mai vin vreo 3 sau 4
rog pe cineva sa ma sfatuiasca daca pot sa mai fac ceva pentru anulare.
Cu respect , Dinu
Contestatile in instanta,aveti acest drept.
unde le-ai primit si din ce loc esti?
Multumesc pentru informare.Amenzile au venit azi 24.05.2012,pentru primele 15 zile ale lunii trecute, prin documente generate si semnate electronic,iar eu inainte de a veni amenzile am achitat rovinieta.Ce sanse am?
mari...in general se admit astfel de actiuni.....in ce localitate v-au depistat fara rovinieta?
bogdan31, utilizator
Sunt din Voineasa, Valcea, tribunalul teritorial este la Brezoi iar camera de citire este la Seaca, o localitate intre Calimanesi si Rm Valcea

inca nu le-am achitat
Gabriela Pintea, Consilier juridic