avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... amenzi rovinieta
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

amenzi rovinieta

Am incurcat data de plata a rovinietei si am circulat o luna de zile fara taxa de drumuri.
Drept consecinta am primit 4 amenzi deodata si probabil ca mai vin vreo 3 sau 4
rog pe cineva sa ma sfatuiasca daca pot sa mai fac ceva pentru anulare.
Cu respect , Dinu
Contestatile in instanta,aveti acest drept.
unde le-ai primit si din ce loc esti?
Multumesc pentru informare.Amenzile au venit azi 24.05.2012,pentru primele 15 zile ale lunii trecute, prin documente generate si semnate electronic,iar eu inainte de a veni amenzile am achitat rovinieta.Ce sanse am?
mari...in general se admit astfel de actiuni.....in ce localitate v-au depistat fara rovinieta?
Ultima modificare: Vineri, 25 Mai 2012
bogdan31, utilizator
Sunt din Voineasa, Valcea, tribunalul teritorial este la Brezoi iar camera de citire este la Seaca, o localitate intre Calimanesi si Rm Valcea

inca nu le-am achitat
Ultima modificare: Vineri, 25 Mai 2012
Gabriela Pintea, Consilier juridic

Alte discuții în legătură

Rovinieta cumparata,dupa ce ai fost fotografiat... HUBARDONI HUBARDONI Am urmarit cu mare atentie postariile celor care au fost \\\\\\"fotografiati\\\\\\" circuland fara rovinieta si care au cumparat dupa aceasta,in aceasi ... (vezi toată discuția)
Contestare amenda rovinieta Ionella27 Ionella27 Buna ziua, Am primit amenda pt rovinieta desi in ziua respectiva in care am circulat cu masina in afara localitatii am cumparat rovinieta iar amenda a fost ... (vezi toată discuția)
Mai multe amenzi pentru rovinieta ralucarony ralucarony Sunt unul dintre fericitii soferi care au primit in ultimele doua saptamani un numar impresionant de pv-ri de contraventie pentru neplata rovinietei. Practic ... (vezi toată discuția)