avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate mariusbarbacariu

Activitate mariusbarbacariu

Buna ziua. Lucrez in invatamant ca profesor calificat, cu norma intreaga. mi se opresc toate darile catre stat. mai sunt angajat cu un sfert de norma in alta parte si mi se opresc si acolo toate darile. E posibil cumva sa nu platesc de doua ori asigurarile ? Multumesc.
buna seara. mama este bolnava de cancer mamar. a facut si chimioterapie si radioterapie si operata. as dori sa stiu daca are drept la o pensie de boala sau handicap. daca da, conform carei legi si cui trebuie sa ma adresez.
va multumesc.
vreau sa inmatriculez un autoturism, fara sa platesc taxa. cum sa procedez ?
va multumesc.
Buna seara. Ati publicat pe site, pe 7 Martie 2013, un articol referitor la ,,Cine NU trebuie sa plateasca timbrul de mediu", conform OUG nr. 9 / 2013. Va rog sa-mi spuneti, ce schimbari au aparut intre timp. Va rog sa ma lamuriti, pentru ca am auzit de pe la prieteni ca au aparut schimbari ale ordonantei. Va multumesc mult.
buna ziua. marius ma numesc. mama a fost diagnosticata cu cancer mamar, gr. 3. am auzit ca are dreptul la o pensie de invaliditate. as vrea sa stiu unde trebuie sa merg, in vederea asta, ce trebuie sa contina dosarul si cam la cat ajunge pensia asta, sau, altfel zis, daca se merita cheluiala asta pentru pensie.va multumesc