avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 191 soluții astăzi
Forum Activitate Sibova

Activitate Sibova

Buna ziua , sunt un tanar comerciant dar cu multe cunostinte in agricultura , de curand sunt interesat de fondurile europene , mentionez ca lucrez cam 2ha de vita de vie in vrancea si as mai avea posibilitatea de a mai gasi inca 4-5 ha . Dar sunt nedumerit daca se mai acorde fonduri europene in 2013 pentru masura 112 „Instalarea tinerilor fermieri” si daca in paralel cu aceasta masura pot beneficia de Măsura 141 - Sprijinirea fermelor agricole de semi-subzistenţă . . pt ca as vrea sa imi pot achizitiona prin masura 112 un tractor viticol si cateva utlaje precum freza, rotosapa, etc. Si c ajutorul celor 1500euro primiti prim masura 141 sa pot avea un ajutor de inceput . Va rog sa ma ajutati sa inteleg mai multe despre aceste fonduri , de documentat sunt cat de cat de pe internet si de curand am achizitionat si un ghid. Va multumesc si astept sfaturi in legatura cu acest subiect .
Intrebarea mea ar fi : de ce documente am nevoie sa achzitionez vin vrac de la tarani ca ulterior sa pot oferi factura pe vinul vrac achizitionat ,
Mentionez ca vinul il pot achizitiona de la bunica mea , are in jur de 5 tone, i-ar trebui si ei anumite documente ?