avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 674 soluții astăzi
Forum Activitate popescudarius22

Activitate popescudarius22

Răspuns la discuția titlul de calatorie
multumesc alex , multumesc mult . bafta in continuare ;)
Răspuns la discuția titlul de calatorie
Salut alex .Eu locuiesc in Bologna ( italy ) si doresc sa merg in Romania cu avionul in Timisoara . Nu am pasaport , am numai BULETINUL dar, acesta ami va expira pe data de 22 -06 Inplinand 18 ani . Odata ce ami va expira eu nu pot trece vama chit ca eu sunt major, asadar eu am nevoie de acest titlu de calatrie pentru a merge in Romania neavand pasaport si buletin . In cat timp pot face titlul de calatorie , va fi gata in aceasi zic cand eu cer permisiunea de al face ?
Saluatere .!!

Legat de titlul de calatorie , in cat timp pot face acest document, cate zile ami trebuie ?.
Eu inplinesc 18 ani pe data de 22 -06 , iar biletul de avion il am pe 24-06 , pot face titlul de calatorie ,,minor'' adica in timp ce eu nu am 18 ani sau trbuie sa-l fac cand am deja varsta inplinita .?
Parinti mei sunt despartit , iar eu sunt in grija mamei , trebuie sa vina si ia cu mine la consulat pentru a semna unele documente daca este necesar ?

Daca am uitat sa va intreb ceva legat de titlul de calatorie va rog nu ezitati de nu ami spune . MULTUMESC !!:sorry:
Multumesc ares pentru detali . Mai am o intrebare , pot sa schimb buletinul inante de data de 23 iunie ?, pentru ca pe data de 24 am avionu la ora 12 si nu cred ca il voi face in timp .
Saluare tuturor.!!!

Pe data de 22 iunie 2012 inplinind varsta de 18 ani ami expira buletinul .
Va-s intreba , pot trece vama cu avionul din italia - romania cu buletinul expirat , data find 24 iunie 2012 ?
Eu nu am pasaport , am doar carte de indetiate dar daca am-i va expira nu stiu daca pot trece vama , nu stiu daca am-i vor face probleme vamesi italieni sau poate si cei din romnia .
Stiti careva daca pot trece ? Sau trebuie ne-aparat sa ma duc la consulatul roman pentru ami creea buletinul platind acele taxe . Repet biletul il am pe 24 iunie , iar eu devin major pe 22 iunie expirand si ain cel moment buletinul .

Nu stiu ce sa fac sa risc sau sa nu risc :( MULTUMESC pentru raspunsuri !