avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 535 soluții astăzi
Forum Activitate vip2you17

Activitate vip2you17

Răspuns la discuția Buna ziua maternitate
Da iunie cam asa ceva
Buna ziua sunt persoana handicap grad 2 nevasta urmeaza sa nasca peste 1 luna maxim eu am lucrat 3 ani ultima data a fost 2017 Mai doresc sa stiu daca pot face indemnezia sau concediul de Copil avand in vedere ca am 3 ani stagiul Va multumesc
Răspuns la discuția Probleme- ordin de restrictie
Pai este pusă de politie pe motiv că n-am domiciliul dar am contract de munca acolo deci politia mă oprește fosta concubina a vb minciuni că aș fii lovito a inventat
Răspuns la discuția Probleme- ordin de restrictie
Cât timp durează restricția?
Buna ziua as dori să știu și eu daca se. Poate ridica restricția am primit din alta localitate buletinul meu fiind din alta parte fosta nevasta mi-a pus restricție polițiști așa spun că n-am voie în aceiași localitate menționez că acolo lucrez dar n-am domiciliu cei de făcut eu vreau doar sa lucrez nam treabă cu ea ce voi face cu munca?
pe condamnare scrie condamnat cu suspendare la 3 ani pentru agresiune sexuala ceea ce nam facut , am declarat ca am lovit doar pe fata am luat pentru violenta in familie 180 zile drept amenda 18 milioane si 4 ani termen de supraveghere si 5 ani sa nu fiu tutore copii is a ei copilul meu se va naste luna aceasta , mentionez ca na fost agresiune fata a explicat in fata judecatorului si in zadar au fost amenintati de politie
NU sunt tutore , am stat in concubinaj , protectia copilului a actionat mam comportat cam urat dar neam impacat maicasa nu are nimic impotriva copii nici ei , doar mia interzis sa mai fiu tutore la copii ei , nus din sangele meu , si urmeaza sa am un copil cu ea luna asta deci ce sanse am???
Buna ziua am fost condamnat cu 3 ani suspendare , 4 ani supraveghere si 5 ani sa nu fiu tutore o intrebare .... pot locui cu copilul meu nu s-a impus interdectie mie mi se pare sa nu fiu tutore pe acte 5 ani decat mama ei as vrea o lamurire sint in mare dilema va multumesc
buna ziua eu sunt acuzat de agres sex si violenta in familie am facut arest 2 luni dupa care sunt acasa la domicil am 3 luni jumat de arest ulterior partea vatamata a schimbat declaratile ca nu sunt vinovat de agres sexuala doar lovit partea vatamata este cam mincinoasa doreste impacarea am stat in concubin... 6 ani partea vatamata e fata ei si mama ei e martor si fratele ei la fel mama ei fiind insarcinata cu mine in 6 luni n poate umbla mereu la tribunal sau politie asadar partea vatamata e minoara ultima oara cand a declarat in foaie scrisa a scris ca nu a existat agres sexu doar lovit din cate vad partea vatamata doreste impacarea vrea sa nu ma inchida deci repet si eu ca doar am lovit copiul putin si am certat asta e tot dar nu stie cum sa rezolve cazul nu doreste sa fiu inchis nu poate retrage plangerea as dori sa stiu ce este de facut va multumesc:( copilul meuu se va naste in 3 luni nu mai e mult doresc sa scap odata mam saturat :sorry:
Răspuns la discuția buna seara- violenta in familie
da este cumparat in timpul casatoriei nare unde sa mearga