avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters255612

Activitate ContSters255612

Discuție RATB
As avea cateva intrebari in ceea ce priveste ce pot face controlorii RATB in cazul refuzi sa prezinti legitimatia de calatorie?Daca refuzi sa prezinti legitimatia si sa cobori la prima statie daca nu ai bilet te pot impiedica?
Răspuns la discuția perioada preaviz
Nu stiu daca as putea spune nereguli majore...am citit ca fiecare angajat ar trebui sa aibe un spatiu de cel putin 3,7 metri patrati,ceea ce clar nu se respecta,mai sunt probleme si in privinta igienei...
Răspuns la discuția perioada preaviz
Intre timp eu am fost la o alta firma si ar trebui sa incep cat mai repede acolo.Ma intrebam daca sunt repercusiuni in privinta cartii de munca,a salariului din luna in curs si a bonurilor de masa.Eu ma gandeam sa le indic unele nereguli de acolo in ceea ce privesc angajatii si o eventuala reclamatie la ITM in cazul in care nu ar vrea sa cadem de comun acord asupra plecarii mele.Nu as insista asa mult cu plecare fara preaviz daca nu as sti ca s-a mai facut,nu inteleg de ce tine mortis in cazul meu sa stau in preaviz.Programul mai este si de 4 ore,lucru care ma impiedica sa fac altceva intre timp.
Răspuns la discuția perioada preaviz
si ce inseamna ca sunt mentionate in cartea de muca?in ce masura ma poate influenta pe viitor acest lucru?
Buna ziua!lLucrez de circa 3 luni in cadrul unui call center din Bucuresti,program de 4 ore pentru ca sunt student.Luni mi-am dat demisia deoarece as vrea sa incep program full time si nu sunt multumit de salariu.Am discutat cu suprvizorul si nu a dorit ca demisia mea sa fie de comun acord,mi-a dat 20 zile de preaviz,sau 80 ore lucrate.Intre timp eu am gasit alceva mai bine remunerat si as vrea sa incep doar ca nu pot fi la ambele...Ce solutie as avea sa renunte la perioada de preaviz?