Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate RATB
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

RATB

As avea cateva intrebari in ceea ce priveste ce pot face controlorii RATB in cazul refuzi sa prezinti legitimatia de calatorie?Daca refuzi sa prezinti legitimatia si sa cobori la prima statie daca nu ai bilet te pot impiedica?
ContSters255612, utilizator
Sunt indreptatiti sa considere ca circulati fara bilet valabil de calatorie si sa va aplice sanctiune contraventionala. A se vedea in acest sens hotararea nr. 156 din 2001 a C.G.M.B.