avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 249 soluții astăzi
Forum Activitate victorb93

Activitate victorb93

Răspuns la discuția Pasi angajare persoane in SRLD
In principal am inteles ideea, dar mai am cateva nelamuriri. La ce se refera "prima depunere a Revisalului la ITM" ? Ce anume trebuie sa prezint? programul in sine sau datele completate in revisal si exportate?
Buna ziua.
As dori sa aflu care sunt pasii exacti pentru inceperea angajarilor. Ideea este ca noi suntem o firma abia deschisa(SRLD) si avem cateva probleme in ceea ce priveste administrarea. Spre exepmlu inainte sa angajez trebuie sa merg la ITM pentru a depune situatia cu numarul de locuri de munca vacante sau nu? Parola programului REVISAL o primesc inainte de a face angajari sau dupa ce am facut prima angajare? Acestea sunt doar cateva intrebari. Daca cineva ar putea sa explicitezee totii pasii ce trebuie urmati in vederea angajarii as fi foarte recunoscator.
Multumesc.
Răspuns la discuția Posibila violare a intimitatii
Am incercat si din pacate mi-a spus ca ea nu a facut asa ceva si ca nu o intereseaza...
Buna seara.
De curand ma confrunt cu urmatoarea problema:
Eu locuiesc la bloc, iar deasupra mea este aceasta vecina care aproape de fiecare data cand ies din bloc, cand vine cineva in vizita, ma urmareste sa vada ce fac. Se uita dee dupa perdea crezand ca nu o vad, dar o vad de fiecare data. Dupa ce a terminat de observat, da raportul proprietarului apartamentului, astfel intrand eu in incurcatura. De exemplu au venit intr-o seara cativa colegi de-ai mei(in jur de 5) sa stam la o discutie, la o carte etc. Domana respectiva s-a sesizat si i-a anunta pe proprietari cum ca eu as fi dat petrecere si dansa nu ar fi putut sa doarma, dar eu efectiv discutam cu colegii in bucatarie sau in dormitor, asta ca sa nu mai mentionez ca au fost cateva dati cand a sesizat politia pentru aveam data muzica "tare". Deci ce este de facut. Nu sunt deranjat de faptul ca discuta cu proprietarii sau ca nu poate sa doarma sau mai stiu ce altceva, ci doar de faptul ca SUNT URMARIT si nu mise pare normal, mai ales ca este o femeie in toata firea (la vreo 40-42 ani).
Acum vine si intrebarea: ce este defacut in acest caz?
Multumesc.