avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 154 soluții astăzi
Forum Activitate casttelano

Activitate casttelano

Răspuns la discuția consum de alcool la volan!!!!!
banuiesc ca ti s cerut recalculare si tia venit raspunsul tarziu, deasta a durat atat la mine mi-au dat raspunsul intro luna si eu am 3 saptamani de cand este dosarul pa parchet , problema este ca doamne procuror este in concediu , am fost ieri,,, asta este asteptam salut
Răspuns la discuția consum de alcool la volan!!!!!
interesant 12 luni!! tot pt alcool??? te-ai interesat macar de dosar? salut
Revin cu o intrebare ,,poate,, ciudata ,, si as dori un raspuns din partea celor care au mai patit asa ceva, Depistare cu alcoolemie la volan probe de sange sub aria penala respectiv 0,70 si 0,55 iar la recalculare ca fiind teoretic intre 0,75 si 0,85 .Bun daca pana acum nu se stie daca, clar este infractiune sau contraventie , si mia expirat deja o perioada de suspandare de 90 de zile a permisului de conducere pana la finalizarea cazului se poate obtine o dovada de circulatie ?? Multumesc !!!!:)
Răspuns la discuția SCADERE LIMITA ALCOOLEMIE
V-a multumesc pentru raspunsuri , sa incerc oare sa ma interesez la parchet pentru o solutionare intr-un timp rezonabil?? cat ar putea dura teoretic daca doar astept?? v-a multumesc
Răspuns la discuția SCADERE LIMITA ALCOOLEMIE
multumesc de raspuns si cu valori recalculari cum sta treaba este in dubiU Multumesc
Stie cineva daca a scazut pragul de alcoolemie la 0,5 de la 0,8 am inteles cu 1 ianuarie 2012 ca sa propus, dar concret nu se stie nimic , deoarece eu sunt in perioada de solutionare a dosarului cu probe de sange sub 0,80 iar recalculare teoretic intre 0,75 si 0,85 , si eventuale consecinte in cazul meu , si o ultima intrebare cat dureaza perioada de solutionare a unui dosar aproximativ. Multumesc aniticipat
Răspuns la discuția 0,43 in etilotest dosar penal
numai ami raspunde si ie nimeni ,?? pareri ale altor persoane???salutare tuturor!!!
Răspuns la discuția 0,43 in etilotest dosar penal
stiu si eu sunt de aceiasi parere , nu am ce sa mai fac acum , toate regretele nu vor face nimic am fost in regie am vrut sa mut masina ca se bateau niste studenti in zona respectiva si pac politistul cu etilotestul , nu vreau mai mult sper la amenda administrativa , si la parchet mie rusine sa ma duc , bani de avocat nu am , ce sa fac ??? a trecut mult timp in care nu am putut dormi noaptea ce sa ai spun domnului procuror ??? eu ma intretin singur si nu am posibilitate de a contacta un avocat , mai mult de atat am si somatie pentru sfarsitul lui august cu serviciul deoarece depideam de permis, ce sa mai fac ??? nu stiu nici propunerea politistului #-o#-o daca ma cheama in instanta ce sa spun acolo ??? ma poate judeca cu valorile astea??? multumesc tuturor care vor raspunde , am ajuns la capatul puterilor:((:((:((
Buna ziua in seara zilei de 10 februarie am fost oprit de politie , iar la testarea cu aparatul etilotest a rezultat 0,43 apoi sangele 0.70 la prima proba si 0,50 la a doua , sa facut o recalulare , politistul a spus ca nu poate trimite dosarul la parchet pentru ca am fost testat cu o ora inainte , la recalculare a venit intre 0.75 si 0.85 , ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi pareri ?? dosarul este la parchet si numai pot dormi noaptea in asteptarea unui plic care am inteles ca va ajunge acasa .Va rog ajutatima cu sfaturi:((:((:((