avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate andrei-andreiul

Activitate andrei-andreiul

nu am fost condamnat ci am primit doar o amenda si anularea permisului ....am avut o alcoolemie de 1,34 dar aici nu este infractiune ... si mi sa spus ca in romania am sa am dreptul de a conduce ...ptr ca am savarsit fapta pe teritoriul tarii unde sunt rezident ...am sunat si la politia rutiera din iasi dar permisul inca nu a ajuns ... si miau zis ca de obicei se suspenda dreptul de a conduce pe 90 de zile ... legile nu sunt la fel sunt foarte diferite ..
si politisti care mau prins au spus ca mi se anuleaza dreptul de a conduce pe teritoriul unde am savarsit fapta ... nu si in romania
aici unde locuiesc mi sa dat o amenda in jur la 1500 de euro si 3 ani anularea permisului si aici nu este fapta penala de asta intreb .....
am si eu o intrebare ca nu am fost lamurit ...mi sa anulat permisul de conducere pentru consum de alcool pe o perioada de 3 ani in afara romaniei eu fiind rezident in tara unde am savarsit fapta as vrea sa stiu ce se va intampla in romania ..daca poate cineva sa ma lamureasca asa din auzite si din telefoane date la politia rutiera ei spun ca voi primi o pedeapsa de 90 de zile in romania si sa dau si examen ptr redobandire