avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 686 soluții astăzi
Forum Activitate rowilson01

Activitate rowilson01

Am sunat ieri la Evidenta Persoanelor dar am fost informat ca ei nu emit asa ceva, nu pot sa faca o copie a unui document original pe care ei l-au emis in urma cu ceva timp si pe care sa puna o stampila.
Da, am uitat sa mentionez si faptul ca trebuie sa contina si stampila agentiei care a emis buletinul.

Iar in cazul in care se va scrie pe verso si respectiv se va pune stampila, eu urmeaza sa trimit aceasta copie dupa ce o voi scana, nu ar trebui ca certificarea si stampila sa fie pe aceeasi pagina cu buletinul ?
Buna seara,

Am nevoie sa ofer in strainatate o copie a buletinului, mai exact "certified copy" si cu mentiunea sa nu fie "notarized copy". M-au instiintat ca aceasta copie "certified" este oferita de agentia care a emis buletinul, in acest caz fiind cei de la Serviciul pentru Evidenta Persoanelor. Se emit astfel de copii la ei sau pur si simplu o astfel de copie o obtin de la orice notar, fiind o copie legalizata ?

Multumesc !
Buna ziua! Am o intrebare. As vrea sa infiintez o firma in SUA si nu stiu cum sa procedez. Am gasit cateva firme pe net care infinteaza firme offshore si nu stiu daca sa am incredere in ele. Credeti ca sunt de incredere, sau care din ele ar fi? As dori niste exemple de astfel de firme.