avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 561 soluții astăzi
Forum Activitate vladb1984

Activitate vladb1984

buna am cumparat de curand un autoturism inmatriculat in Romania si cand am fost la serviciul de inmatriculari din iasi am vrut numere preferentiale. Raspunsul a fost negativ deoarece masina este deja inmatriculata in romania si pe judetul iasi (eu sunt tot din iasi) cei de la inmatriculari mi-au spus ca nu se pot da numere preferentiale daca masina e inmatriculata pe iasi si eu sunt tot din iasi. Se poate asa ceva? daca stie cineva ce lege prevede asa ceva va rog astept raspuns la e-mail vladutz_burlacu@yahoo.com Multumesc!
Buna sunt cadru militar si in urma unui accident am fost declarat Apt Limitat pe o perioada de 12 luni de catre Comisia Medico Militara, asta dupa o perioada de 240 de zile de concediu medical. Eu pana acum faceam munca de teren iar acum comisia a decis ca nu mai pot lucra operativ de aceea am fost instiimtat ca odata cu intoarcerea la serviciu pe data de 15 august voi fi trecut in rezerva. din punct de vedere legal se poate sa fiu trecut in rezerva avand in vedere ca eu inca sunt in evidentele CMM pana la data de 15 august 2013?