avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 204 soluții astăzi
Forum Activitate bbe

Activitate bbe

Dupa prelungire nu am mai beneficiat de alta oferta, sau alte bunuri, pur si simplu s-a prelungit, conform paragrafului din contractul initial
Am semnat in 2015 un contract TV/Internet/ Telefonie cu RDS, contractul a expirat in 2017, la semnarea contractului am achizitionat si un telefon mobil , in contract a fost stipulat ca , contratcul va fi prelungit automat daca nu anuntam cu 60 de zile inainte de expirarea contractului de 24 de luni. Acum dorim sa renuntam la contract, am facut cerere, dar ni se cere sa platim diferenta de suma, estimata, pana la sfarsitul partii prelungite a contractului, adica pana in 2019. RDS nu a trimis instintare ca contractul va expira
Lucrez pentru o firma, care apartine de consiliul judetean, sunt persoana care se ocupa de achizitiile publice. Cand se face referatul de necesitate, trebuie sa se semneze cel care face documentul(cel care care obiectul necesar) si cineva sa semneze pentru "certific realitatea regularitatea si legalitatea", daca , eu sunt persoana care face referatul tot eu semnez la certificare? E un fel de "eu ma verific pe mine"? si dupa aceea se duce documentul la vizat CFP?