avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Activitate mihasavoiu

Activitate mihasavoiu

Multumesc mult de tot pentru aceste informatii , o sa iau legatura cu presedintele de bloc , adevarul este ca administratorul este un 'domn' pe la 80 de ani daca nu mai bine si este vecini cu noi si poate din cauza varstei inaintate sa zicem nu cunoaste toate aceste aspecte legate de partile comune , :yes: probabil nici el nu stie ca la asemenea reparatii trebuie acordul asociatiei de propietari si multe altele , eu din pacate am si vorbit deja la o firma ca sa vina sa repare burlanul sper sa nu imi iau tzeapa si sa trebuiasca sa platesc tot eu .
Oricum ar fi , treaba trebuie neaparat rezolvata fiindca peretele de la dormitor este tot ud , iar daca imi iau tzeapa o sa iasa urat de tot X-( desi sper sa nu spre binele lui:D
Va multumesc pentru raspunsuri , pana la urma am ajuns la amenintari si asa s-a rezolvat problema , urmeaza sa contactez eu o firma specializata sa faca reparatia si sa achit eu tot iar dupa aceea addministratorul imi da banii inapoi . Eu am incercat in fel si chip sa stau de vorba cu el dar adevarul ii ca aici in bloc nimeni nu vrea sa faca absolut nimic . Acum 3 ani cand m-am mutat eu nu aveam presiune deloc la apa rece , nu puteam nici macar sa dau drumul la masina de spalat iar problema asta a fost rezolvata tot pe banii mei si bineinteles ca toata coloana beneficiaza , iar cand i-am zis atunci la administrator sa-mi dea banii pe reparatie s-a uitat la mine si a ras ca ce m-a pus el sa schimb in subsol robinete etc . Deci din pacate asa sta treaba la noi daca ceilalti au apa sau nu ii inunda nu ii mai intereseaza de vecini si nu vor sa dea bani pt absolut nimic . In fine bine ca s-a rezolvat intr-un final treaba cu burlanul :) oricum daca nu vroia sa imi dea banii eram hotarata sa ii inund pe toti ca sa vada si ei cum este , mai ales acuma ca de 2 zile ploua intruna iar la mine in dormitor este balta iar parchetul deja s-a umflat .
acel fond de reparatii exista , am achitat fiecare apartament cate 84 ron insa cand am pomenit de el administratorul mi-a spus ca el tine fondul acela pentru a achita facura la caldura si la apa si ca nu ii pentru reparatia burlanelor si ca sa ma descurc cu o firma ca a imi ia cat mai putin :D
s-a rupt burlanul si imi ploua in casa , am vorbit cu administratorul si mi-a spus ca el nu are ce imi face si sa aduc pe cineva sa-l repare si eu sa platesc . Nu mi se pare normal ca eu sa achit toata nota de plata , din cate am vazut aici pe forum burlanul la bloc este parte comuna la toti locatarii , va rog sa-mi dati un sfat ce as putea face