avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 596 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters259700

Activitate ContSters259700

Răspuns la discuția eu ortodox el musulman
Situatia sta in felul urmator...casatorit nu este spune ca o sa aiba grija de mine si ca o sa recunoasca copilul dar ca parintii lui sa nu afle de noi..cred ca nu isi da seama ca un copil nu este o joaca ..ceva care sa ascunzi..spune ca daca eu am sa anunt parintii o sa il cheme in tara lui si nu o sa ma mai poata ajuta .Nu ne putem casatori acum eu am nevoie de timp nu pot spune familiei mele eu sunt aici cu afaceri ...nu poate afla familia mea,,acestea sunt cuvintele lui...ca ma ajuta si imi ofera un loc unde sa stau asa cum v-am spus ca recunoaste copilul...
Răspuns la discuția eu ortodox el musulman
Nu stiu ce sa mai cred...
Răspuns la discuția eu ortodox el musulman
Trec printr-o perioada foarte grea ..asa cum am spus prietenul meu este aici in Romania de trei ani ,iar noi suntem impreuna de doi ani si jumatate .. tot timpul a spus ca o sa ne casatorim ,eu am fost virgina dar acum cand am mai mare nevoie de el incerca sa fuga de responsabilitate.L-am anuntat ca sunt insarcinata in aproape 3 luni si nu a reactionat pozitiv.Spune ca nu se poate casatori asa ,ca parintii lui nu trebuie sa afle acest lucru ca nu vrea copii acum si asa mai departe.NU am sa renunt la acest copil indiferent de ce decizie va lua si sunt convinsa ca o sa accepte intr-un final .
:(
Răspuns la discuția eu ortodox el musulman
multumesc tuturor pentru raspunsurile date cu siguranta sfaturile dumneavostra ma vor ajuta ..problema grava este ca sunt insarcinata, inca nu i-am spus despre sarcina, urmeaza sa fac asta ..el tot timpul in spune ca ne vom casatori ..nu stiu cum va reactiona atat el cat si familia lui nu stiu practic ce voi face si cum o sa ies din aceasta incurcatura ...va multumesc inca odata si sper ca bunul Dumnezeu sa ma ajute
Răspuns la discuția eu ortodox el musulman
multumesc pentru raspunsuri ..deci casatoria la moschee de catre un iman nu inseamna mai nimic credeam ca este asa cum la noi este la biserica urmata de o nunta. SA inteleg ca valoare are ce-a la starea civila atunci preiau numele sotului. Care este ordinea acestora... deci care se face prima ???ce-a la moschee care include nunta s-au ce-a civila? Unde este mai bine pentru mine sa aiba loc in Romania sau in Turcia?
Buna ziua numele meu este Andreea si doresc sa aflu cateva lucruri.Prietenul meu este turc de religie musulmana ..problema e ca doreste sa ne casatorim iar eu nu stiu cum stau lucrurile ...mi-a spus nu trebuie sa iti schimbi religia daca nu vrei; dar cum se procedeaza? casatoria civila este una, iar casatoria la moschee ce inseamna? nunta religioasa la noi la biserica?Vreau sa ma lamuresc inante de a face ceva gresit el vrea sa ne casatorim la moschee zice ca o sa avem un traducator asta ce inseamna trec pe numele lui? s-au numai dupa casatoria civila se intampla asta?certificatul de casatorie la moschee este valabil in Romania? este recunoscut de autoritatile noastre?
Este vreun risc daca ma casatoresc la moschee in Turcia sau daca cununia civila o fac in Turcia? Cum este mai bine pentru mine?
Trebuie sa trec in religia lui ca sa ne putem casatori religios si civil?
multumesc