avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 718 soluții astăzi
Forum Activitate allex81

Activitate allex81

Răspuns la discuția Am si eu nevoie de o parere
el a avut in 2008 dubla fractura de mandibula la care i s-au atasat niste placute strike si suruburi pentru fixarea mandibulei.azi se duce sa faca o radiografie sa vada daca s-au miscat acele placuta din maxilar..
Răspuns la discuția Am si eu nevoie de o parere
partea vatamata de abia se tinea pe picioare dar nu a putut sa ai puna aparatul etilo-test, poate la spital dar am vb cu el si mi-a zis ca nu i s-a luat sange nu nimic, a fugit si din spital.nu a avut zile de spitalizare, problema este ca el afirma ca are 3 placute in maxilar datorita unei operatii mai vechi si zice ca s-a miscat unu din acele placute, mentionez faptul ca victima este cunoscut ca un consumator de alcool si scandalagiu acestea se poate vedea in dosarul penal care ispaseste acum o pedeapsa de 2 ani cu suspendare, si o serie de amenzi pt tulburare , distrugere
Răspuns la discuția Am si eu nevoie de o parere
Am inteles, politia care mi-a intocmit procesul sau procesele verbale nu trebuia sa imi dea si mie un exempler prin care sa stiu acuzatiile ?
Răspuns la discuția Am si eu nevoie de o parere
Problema este ca nu sunt sigur la ce incadrare si la ce articol din codul penal sunt incadrat, pot afla acest lucru la sectia de poitie unde s-a intocmit dosarul penal am acest drept sau doar un avocat care sa ma reprezinte poate face acest lucru?
Am condus sub influenta bauturilor alcoolice cand am vrut sa fac o gluma unui amic care era si el in stare de ebrietate, adica sa il sperii trecand pe langa el cu masina, numai ca gluma nu prea a iesit, acesta cazand pe masina. La aparatul etilo-test mi-a rezultat 0.62.Am inteles ca este infractiune in ambele cazuri si pentru conducere sub influenta bauturilor alcoolice si pentru lovire sau alte violente.acest amic azi si-a propus azi (a doua zi dupa incident) sa se duca la iml si sa isi angajeze un avocat.mentionez ca a fugit din spital si nu a avut zile de spitalizare.probleme are la dantura care am observat ca sunt 3 dinti afectati in urma acelei glume.
intrebarea este daca este cazul sa imi iau un avocat ? mai sper la permisul de conducere?