avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 758 soluții astăzi
Forum Activitate banciov

Activitate banciov

Va rog sa-mi recomandati un avocat bun in drept judiciar din localitatea DETA judet Timis
Multumesc frumos pt raspuns.
Eu nu m-am mutat inca, acolo sta deocamdata tot fostul proprietar, doar ca imobilul e pe numele meu din octombrie. Dar daca asociatia refuza sa afiseze numele meu la nr apartamentului cu cheltuielile ce mi se cuvin atunci inseamna ca oficial nu m-a instiintat nimeni si atunci cum sa platesc penalitati pt ceva ce nu m-au anuntat ca trebuie platit? Ei aduna in continuare totul pe numele fostului proprietar la avizor.

Eu chiar ma gandesc sa dau asociatia in judecata pt ca refuza sa afiseze numele meu la apartamentul respectiv la avizorul cu cheltuieli, pai atunci cum au pretentia sa le platesc din octombrie si ei nu vor sa afiseze cheltuielile pe numele meu?
Buna seara!
Va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: in 15 octombrie 2013 am cumparat la licitatie un imobil care are datorii la intretinere peste 20 000 lei, stiu ca eu nu trebuie sa platesc aceste datorii. Dar pe lista de cheltuieli afisate la avizor continua sa apara la nr apartamentului meu numele fostului proprietar si cu datoriile aferente pana inclusiv luna aceasta. De la asociatie mi s-a spus ca continua sa afiseze numele fostului proprietar cu datoriile in continuare pt ca sunt in proces cu acesta si trebuie sa prezinte la tribunal facturile cu restantele si penalitati si doar nu o sa faca o lista separata pt mine ca sa-mi puna numele meu, desi au primit instiintare de la oficiul de cadastru cu noul proprietar si ca acesta nu are datorii. Acum mi-au solicitat sa platesc consumul incepand cu luna in care am cumparat imobilul(15 octombrie) plus penalitatile incepand de atunci, desi asociatia nu a afisat nici o cheltuiala pe numele meu, deci practic nu m-a instiintat nici verbal nici la avizor pana acum ca as avea ceva de plata. Si atunci de ce sa platesc penalitati daca ei nu au afisat nimic la avizor pe numele meu? Va rog sa ma lamuriti daca e legal sa-mi ceara sa platesc fara sa fi afisat la avizor. Va multumesc
Buna ziua,
Daca sunt proprietarul autoturismului cum trebuie sa procedez pt PFA ca sa-mi pot deconta cheltuielile de intretinere?