avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 459 soluții astăzi
Forum Activitate adrianalascut

Activitate adrianalascut

Răspuns la discuția divort
deci inseamna ca daca ne intelegem putem face in asa fel incat sa fie bine pentru amandoi si cel mai important pentru fete....va multumesc din suflet pentru raspunsuri
Răspuns la discuția divort
cu tatal fetelor am cazut la un acord verbal la telefon ca in urma divortului una dintre fete imi va fi incredintata mie iar cealalta sa ramana la el,si sa nu mai avem alte pretenti materiale ...cum ar fi pensie alimentara....deci...daca eu cu el ajungem la o intelegere amiabila eu o sa pot primi fata pe cale legala?fara sa mai aibe el alte pretentii...
Răspuns la discuția divort
in cazul in care se face o ancheta sociala si eu nu am nici un loc de munca momentan...exista riscu de a pierde drepul asupra fetelor?...adica sa nu imi fie incredintata nici una dintre fete?
Discuție divort
buna seara,as avea o intrebare in legatura cu divortul......sotul meu a inaintat proces pentru divort...noi avem 2 minore una de aproape 6 ani si cea mica de aproape 3 ani....eu am parasit domiciliul lasand minorele la o ruda....daca apelam la un mediator as putea sa primesc fetele in custodia mea?...sau macar una dintre fete....si in cazul in care as primi una dintre minore se mai face ancheta sociala???...