avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Activitate alinatan

Activitate alinatan

Răspuns la discuția Partaj sau nu????????
nu pot sa cred ca in tara asta chiar nu se pot rezolva problemele. Eu eram la servicicand mi-a luat masina si am facut apel la 112. mi s-a spus clar la telefon ca ei nu se pot deplasa pana acolo pentru asa ceva.In momentul cand a venit sotul la mine la servici si a faCut un scandal monstruos< am uitat sa va spun ca este si agresiv< abia atunci au trimis doi indivizi de la ordine publica si au zis ca nu se baga> acum stau si depind de el pe banii mei cu bunul meu personal>incredibil Oare in ce tara traim?ma pot astepta sa vina si peste mine acasa,si sa nu vrea sa plece, iar politia sa faca la fel.
Răspuns la discuția Partaj sau nu????????
Multumesc pt raspuns, eu am facut un apel prin 112 si cand au venit cei de la politie mi-au zis ca ei nu seab ga si nu au ce sa ii faca...Ce risca acest om daca ii depun plangere? chiar sunt disperata, dupa ce ca ma terorizeaza psihic cu amenintari si ca vine la mine, se mai foloseste si de bunul meu..
Buna seara,
Numele meu este Alina. Anul trecut m-am casatorit si acum 2 saptamani am mers cu sotul meu,de comun acord, la starea civila pt a divorta. Ni s-a dat termenul pe 30 august pt pronuntare. Inainte de casatorie cu 1 an am achizionat o masina, cu banii mei din contul meu pe care il aveam de foarte mul timp inanite de a-l cunoaste pe sot, masina fiind pe numele de fata. Tin sa mentionez faptul ca noi nu mai locuim in aceeasi casa ci separat insa el mi-a luat o cheie de la masina si nu vrea sa mi-o dea, mai mult vine si ia masina de cate ori are nevoie, bazandu-se pe faptul ca politia i-a spus ca nu are ce sa ii faca. Vreau sa stiu daca are acest drept, adica sa se foloseasca de bunul meu peronal dobandit inainte de casatorie, in conditia in care eu nu sunt de acord si nici macar o procura pt a o folosi nu are???Cum este posibil acest lucru?? Acestui om i-am platit o suma foarte mare de bani, fara nici un fel de act care sa dovedeasca acest lucru( doar extrasul meu de cont si martori) pt a-si achita apartamentul si acum imi mai ia si masina.Chiar nu pot apela la autoritati pt a-l impiedica sa se foloseasca de masina??
Va multumesc anticipat
Cu stima,
Alina